Stacja złożyła wniosek do KRRiT o przedłużenie koncesji dla TVN, TVN International i TVN Turbo pod koniec 2022 roku. Poprzednia koncesja miała wygasnąć w połowie kwietnia 2024 roku. Zgodnie z przepisami, nadawca musi złożyć wniosek o jej przedłużenie najpóźniej rok przed jej wygaśnięciem.

KRRiT przez dziesięć miesięcy odmawiała rozpatrzenia wniosku TVN. Stacja wniosła we wrześniu bieżącego roku skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. W końcu po ponad 11 miesiącach oczekiwania KRRiT podjęła decyzję.

Czytaj więcej

Kto planował „zamach” na Donalda Tuska? 43-latek zdenerwował się informacjami podanymi w TVP

Jak dowiedział się w czwartek Onet od rzeczniczki prasowej KRRiT, Teresy Brykczyńskiej, koncesja dla kanałów TVN, TVN International i TVN Turbo została przedłużona na kolejne dziesięć lat. Decyzja zapadła jednogłośnie.

Już wcześniej KRRiT zdarzało się długo odwlekać wydłużenie koncesji dla kanałów TVN. Stacja TVN24 czekała ostatnio półtora roku na przedłużenie koncesji i w końcu nastąpiło to w sierpniu 2021 r. W marcu 2023 r. Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną przewodniczącego KRRiT, uznając tym samym, że organ nie tylko dopuścił się bezczynności w sprawie wydłużenia koncesji dla TVN24, ale miała ona charakter „rażącego naruszenia prawa”.