Reklama
Rozwiń

Rzecznik Pentagonu: Nie ma porozumienia ws. zwiększenia obecności wojsk USA w Polsce

Stany Zjednoczone nie osiągnęły dotąd porozumienia z Polską w sprawie zwiększenia liczby amerykańskich oddziałów nad Wisłą, a rozmowy w tej sprawie trwają - powiedział Eric Pahon, rzecznik Pentagonu.

Aktualizacja: 13.02.2019 12:26 Publikacja: 13.02.2019 12:19

Rzecznik Pentagonu: Nie ma porozumienia ws. zwiększenia obecności wojsk USA w Polsce

Foto: Fotorzepa/ Marian Zubrzycki

qm

- Wszelkie spekulacje na temat zwiększenia liczby żołnierzy lub porozumienia w tej kwestii są bezpodstawne - stwierdził Pahon w wydanym oświadczeniu. - Żadne porozumienia  nie zostały osiągnięte. Kontynuujemy dyskusję i ogłosimy wyniki naszych rozmów we właściwym czasie - dodał.

Wcześniej w środę, "Financial Times" poinformował, że Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce, stwierdziła, że liczba amerykańskich żołnierzy, stacjonujących w Polsce, wzrośnie.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Kraj
Metro nie kursuje od Słodowca do stacji Centrum. „Podejrzenie, że coś się pali”
Kraj
Jedyne Centrum Integracji Cudzoziemców na Mazowszu będzie działało w Warszawie
Kraj
Pociągi wracają na trasę M1 po awarii w metrze warszawskim
Kraj
Tęcza powróci na plac Zbawiciela. Projekt wybrano w Budżecie Obywatelskim przy czwartej próbie
Kraj
„Dwie wieże” jeszcze w grze, choć już bez prokurator Ewy Wrzosek