W środę wieczorem grupa posłów PiS nieoczekiwanie złożyła projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Nowelizacja dotyczy przepisu dotyczącego nadawania koncesji nadawcom radiowo-telewizyjnym należącym do kapitału zagranicznego.

Zmiany obejmują art. 35. Obecnie przepisy mówią, że koncesja może być udzielona podmiotowi zagranicznemu, którego siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG). Nowelizacja stanowi, że "Koncesja może być również udzielona osobie zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem, że osoba taka nie jest zależna (...) od osoby zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie niebędącym państwem członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego".

Czytaj także: 

Oświadczenie TVN: Nie ugniemy się pod żadnymi naciskami

Suski łączy projekt PiS z atakiem hakerów. "To odpowiedź"

Jan Maria Jackowski: Wielu polityków PiS dowiedziało się z mediów

Skierowaną nowelizację skomentował w rozmowie z Onetem poseł PiS Marcin Horała. - To nie jest ustawa o zamknięciu TVN-u - powiedział.

- Właściciel TVN-u musiałby sprzedać część swoich udziałów i zapewnić większościowy udział kapitału z terenu Europejskiego Obszaru Gospodarczego - dodał.

- Nie płakałbym nad mediami opozycyjnymi. W szóstym roku rządów, naszego "krwawego reżimu" mają się bardzo dobrze - mówił wiceminister infrastruktury.