"Pokażmy, że w 100-lecie odzyskania niepodległości jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną. 11 listopada 2018 o godz. 12:00 zaśpiewajmy razem polski hymn, bo niepodległa jest dla wszystkich" - apeluje Kancelaria Premiera Rady Ministrów.

Z kolei Kancelaria Prezydenta nawołuje: "Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy. Kimkolwiek jesteśmy, gdziekolwiek będziemy.

11 listopada 2018 w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie w samo południe będziemy wspólnie śpiewać hymn państwowy. Dołącz do nas!"

Mimo  wielokrotnych zapowiedzi rządzących w setną rocznicę  odzyskania niepodległości nie odbędzie się Marsz Niepodległości, łączący wszystkie środowiska polityczne. Odbędzie się jedynie marsz organizowany przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, gromadzące środowiska narodowe, ale nie weźmie w nim udziału ani prezydent, ani marszałkowie Sejmu i Senatu, ani PiS.

Rozmowy władz z organizatorami zakończyły się fiaskiem - na przeszkodzie porozumieniu stanęła odmowa organizatorów, by marsz odbył się wyłącznie pod biało-czerwonymi sztandarami, nie udało się też ustalić kolejności wystąpień podczas marszu.

Z tego powodu w Marszu Niepodległości nie pójdzie Andrzej Duda, choć uprzednio na niego zapraszał.

 

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Ogłoszenie wyników konkursu już dziś, oglądaj relację z Gali wręczenia nagród na rp.pl

Dowiedz się więcej