Ministerstwo transportu ma powstać po oddzieleniu go od ministerstwa infrastruktury.

Schetyna zgodził się na objęcie stanowiska, jednak pod warunkiem, że zostanie także wicepremierem.

Premier Donald Tusk spotkał się dzisiaj z byłym marszałkiem Sejmu, wiceszefem PO Grzegorzem Schetyną oraz szefem klubu parlamentarnego Platformy Rafałem Grupińskim.

- Była to rozmowa ogólnopolityczna - zaznaczył Grupiński. Pytany czy rozmowa dotyczyła także składu nowego rządu powiedział, że te pytania należy kierować do premiera lub rzecznika rządu.

- Jeśli chodzi o kwestie czy jest to gotowe i w jakim stopniu jest zaawansowane, możemy powiedzieć na pewno, że pan premier ma zapewne koncepcję gotową. Takie jest moje przypuszczenie. Natomiast kiedy ją przedstawi opinii publicznej - musimy na to jeszcze chwilę cierpliwie poczekać - powiedział szef klubu PO.

Na pytania dziennikarzy nie chciał natomiast odpowiadać Schetyna. Powiedział jedynie, że na razie nie będzie żadnych informacji na temat ustaleń z premierem.

Pytany, jaką funkcję on otrzyma od premiera, powiedział: "Zobaczymy". Na pytanie, czy nadal on i szef rządu "są jak jedna pięść", odparł, że tak.

Nowak na ministra sportu

Stacja potwierdziła nieoficjalne informacje "Rz", dotyczące Sławomira Nowaka. W nowym rządzie ma  zostać ministrem sportu.

Autopromocja
Ranking Samorządów

Poznaj najlepsze samorządy w Polsce

WEŹ UDZIAŁ

Nowak zrezygnował w październiku z pracy w Kancelarii Prezydenta, ponieważ nie można łączyć jej z mandatem poselskim.

Resort zdrowia dla PSL-u?

Władysław Kosiniak-Kamysz, polityk PSL, ma być kandydatem na stanowisko ministra zdrowia. Kosiniak-Kamysz jest sekretarzem Naczelnego Komitetu Wykonawczego PSL.

Ludowcy podkreślają, że chcą zachowania resortów, którymi dotychczas kierowali - są to ministerstwa gospodarki, rolnictwa i pracy.

Polityk PSL Stanisław Żelichowski zapewnił, że PSL wie, które resorty obejmie, natomiast pierwszy o składzie rządu powinien się dowiedzieć prezydent, a nie dziennikarze.

Polityczne rozmowy przy śniadaniu

Jak donosi Polska Agencja Prasowa prezydent Bronisław Komorowski spotkał się dzisiaj w Belwederze na śniadaniu z premierem Tuskiem. Premier chciał rozmawiać z prezydentem o ewentualnym przyspieszeniu procesu tworzenia nowego rządu.

Dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Joanna Trzaska-Wieczorek poinformowała, że spotkanie trwało ponad godzinę i dotyczyło bieżących tematów.

Tusk mówił wczoraj podczas posiedzenia Rady Krajowej PO, że będzie rozmawiał z Bronisławem Komorowskim o tym, czy "w związku z tym, co dzieje się dzisiaj w Europie" nie należałoby przyspieszyć procesu tworzenia nowego rządu. Wyraził też nadzieję, że PSL podejmie dzisiaj decyzję o koalicji z PO - po to, żeby można szybciej, niż zakładał, przedstawić nowy rząd.