Katarzyna Kazimierowska

Stigma - dokument Adama Lacha i ?Katarzyny Dybowskiej

Romowie mają niezbyt ciekawe warunki życia. ?Ale dają sobie radę ?i wychodzą codziennie „do pracy", bo tak nazywają żebranie – mówią autorzy albumu „Stigma" Adam Lach i ?Katarzyna Dybowska.

Nowa książka Yasminy Rezy

Yasmin Reza ucieka we wspomnienia. Łuska je po kolei, doczepia do intymnego naszyjnika, by w ten sposób chronić własną pamięć o sobie i innych - pisze Katarzyna Kazimierowska.

Wielka odmowa, Dariusz Rosiak, Wydawnictwo Czarne

Dariusz Rosiak opisuje środowisko Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, by na tym tle pokazać, jak kształtowały się życiorysy w czasach PRL-u - pisze Katarzyna Kazimierowska.

Wygraj "W cieniu zakwitających dziewcząt" Marcela Prousta

Kto szuka chwili zapomnienia pod gruszą czy jabłonią, niech sięgnie po nieprzemijające dzieło Marcela Prousta. Właśnie wyszedł wznowiony tom drugi „W poszukiwaniu straconego czasu" - lektura obowiązkowa. Dla naszych czytelników mamy trzy książki.

Życie w mackach reżimu

Zebrane w jeden zbiór artykuły i teksty okolicznościowe Herty Müller to bardzo osobiste zapiski noblistki, która w swojej twórczości regularnie podejmuje temat wpływu wielkiej historii na losy człowiek i uwikłanie jednostki w reżim.

Mroczne tajemnice słynnych sióstr

To nie pierwsza biografia sióstr Brontë, ale niewątpliwie pierwsza, która może wzbudzić prawdziwe emocje, bo Eryk Ostrowski odważnie interpretuje listy i dzieła, by wysnuć wnioski uznane za co najmniej kontrowersyjne.

Kobieta w pijanym widzie

By wejść do świata „Nocnych zwierząt" trzeba wypić coś mocniejszego i przejść na ciemną stronę mocy - pisze Katarzyna Kazimierowska.

Jak dojrzewają dziewczęta

Jeszcze chwila i na polskim rynku księgarskim będzie można kupić wszystkie zbiory opowiadań zeszłorocznej laureatki Literackiej Nagrody Nobla.

Cudowne lata

W swojej najnowszej książce "Jasne dni" niemiecka pisarka Zsuzsa Bank, przywołuje magiczny czas dzieciństwa, któremu blask mogą odebrać pierwsze kroki w dorosłość.

Sekrety i kłamstwa (polskiego) celebryty

Steven Soderbergh swoim ostatnim filmem w spektakularny sposób żegna się z Hollywood i jednocześnie – odsłaniając kolejne warstwy historii genialnego Lee Liberace'a – mówi nam wiele o zgniłej moralności amerykańskiej fabryki snów.