Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Aktualizacja: 09.05.2019 14:09 Publikacja: 08.05.2019 18:53
Foto: Shutterstock
Amerykański JUST Act, czyli ustawa 447 dotycząca zadośćuczynienia za majątek zabrany ofiarom Holokaustu, jest od kilku tygodni tematem polskiej kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Wprowadziła go rywalizująca z PiS Konfederacja, czyli wspólna lista środowisk narodowych i ultraliberalnych. Oskarża ona partię rządzącą o zbytnią uległość wobec Izraela i USA. – Pytania o roszczenia wojenne coraz częściej zadają nasi wyborcy – podkreśla nasz rozmówca z PiS. A zdecydowana większość tych roszczeń nie została ujęta w umowie Polska – USA z 1960 roku.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Kontrowersyjne zachowania, awans do elitarnej jednostki policji, a w finale wpadka z mefedronem i zwolnienie – u...
Zamiast zakazu nocnej sprzedaży alkoholu w Warszawie zapowiedziano po powtórnych konsultacjach pilotaż w dwóch d...
Wiceprezydent Warszawy Jacek Wiśnicki, reprezentujący w zarządzie miasta Polskę 2050, podał się do dymisji. Swoj...
W cieniu dyskusji o nocnej prohibicji pozostaje temat sprzedaży alkoholu nieletnim. Niepokojące statystyki z aud...
Szymon Hołownia odda jednak fotel marszałka Sejmu Włodzimierzowi Czarzastemu. To wcale nie było pewne, bo nie ud...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas