Reklama
Rozwiń

Władimir Putin w okupowanym obwodzie chersońskim

Prezydent Rosji, Władimir Putin, wizytował sztab dnieprzańskiego zgrupowania wojsk Federacji Rosyjskiej, które walczą na odcinku chersońskim - informuje agencja Interfax. To pierwsza wizyta Putina w okupowanej części obwodu chersońskiego.

Publikacja: 18.04.2023 07:03

Władimir Putin

Władimir Putin

Foto: AFP

arb

Z komunikatu Kremla wynika, że Putin odwiedził sztab dnieprzańskiego zgrupowania wojsk w obwodzie chersońskim i wysłuchał meldunków dowódcy Wojsk Powietrzno-Desantowych Federacji Rosyjskiej, Michaiła Teplinskiego oraz dowódcy dnieprzańskiego zgrupowania wojsk, gen. Olega Makarewicza.

Rozpoczynając spotkanie z rosyjskimi generałami, Putin miał powiedzieć, że "nie chce odciągać ich od obowiązków związanych z dowodzeniem i kontrolą" i dlatego prosił o "krótkie i konkretne informacje". 

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Konflikty zbrojne
Kto podjął decyzję o wstrzymaniu dostaw broni na Ukrainę? Była jednostronna
Konflikty zbrojne
Zmasowany atak Rosji na Kijów. Duże zniszczenia i ranni
Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1226
Konflikty zbrojne
Przed rozmowami o rozejmie Netanjahu stawia sprawę jasno. Nie ma miejsca w Gazie dla Hamasu
Konflikty zbrojne
Rosja straciła kolejnego generała. Zginął zastępca dowódcy rosyjskiej marynarki wojennej