Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 285

Pojawiają się informacje o aktywności ukraińskiej obrony przeciwlotniczej w obwodach winnickim, czerkaskim i kijowskim.

O aktywności obrony powietrznej w obwodzie kijowskim informuje gubernator obwodu, Ołeksij Kułeba. - Zagrożeniem są rakiety lecące w kierunku obwodu - oświadczył.

Gubernator obwodu mikołajowskiego, Witalij Kim, pisze na swoim kanale w serwisie Telegram, że "ukraińscy piloci działają cuda", ale nie rozwija tej myśli nakazując jedynie mieszkańcom pozostanie w schronach.

Czytaj więcej

Miedwiediew: Śmierć Niemca jest dobra dla Rosjanina

Wcześniej pojawiły się informacje o aktywności obrony przeciwlotniczej w obwodzie charkowskim.

Obrona przeciwlotnicza była aktywna w obwodzie połtawskim - poinformował gubernator tego obwodu, Dmitrij Łunin.

Mieszkańcy Krzemieńczuka, miasta w obwodzie połtawskim informują, że w rejonie miasta słychać eksplozje.

Eksplozje były też słyszane na Zaporożu oraz w obwodzie czerkaskim. O eksplozjach w Zaporożu informuje Anatolij Kurtiew, sekretarz zaporoskiej rady miejskiej, na swoim kanale w serwisie Telegram. "Kilka eksplozji rozległo się w Zaporożu. Niektóre z nich świadczą o uderzeniu rakiet w przedmieścia. Inne są efektem udanych działań obrony przeciwlotniczej" - pisze Kurtiew.

Z kolei zastępca szefa kancelarii prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, Kyryło Tymoszenko, pisze o dwóch osobach zabitych i dwóch rannych w wyniku ataku rakietowego na Zaporoże. W wyniku ataku uszkodzonych miało zostać kilka domów mieszkalnych.

Do ostatniego dużego ataku rakietowego Rosji na cele na Ukrainie doszło 23 listopada. Po tym ataku na całej Ukrainie dochodziło do przerw w dostawach prądu.

Pojawiają się informacje o uderzeniach rakiet w cele w obwodzie odeskim.

Euromaidan informuje o trafieniach w obiekty infrastruktury energetycznej. Część lewobrzeżnej Ukrainy ma być pozbawiona prądu. 

Serhij Bratczuk, rzecznik władz obwodu odeskiego informuje o przerwach w dostawach wody w związku z brakiem zasilania w przepompowniach.

Eksplozje były też słyszane w obwodzie lwowskim.