Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 164

W analizie ISW czytamy, że rosyjski mikrobloger i korespondent wojskowy, Aleksandr Koc poinformował o zaciągu do batalionu ochotniczego "Samara" formowanego w obwodzie samarskim.

Koc dodał, że nowy batalion wejdzie w skład 3. Korpusu Armijnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej.

Do batalionu wcielani są ochotnicy w wieku 18-50 lat, którzy legitymują się co najmniej wykształceniem średnim. Aby zostać żołnierzem batalionu nie trzeba mieć doświadczenia wojskowego.

ISW już wcześniej informowało, że Rosja formuje 3. Korpus Armijny w Zachodnim Okręgu Wojskowym. Korpus ma liczyć ok. 15,5 tys. żołnierzy.

Czytaj więcej

Berlin nie chce wystawy rosyjskich czołgów. Ambasador Ukrainy: Skandal

Informacje Koca potwierdzają te doniesienia, wskazują także, że 3. Korpus będzie co najmniej częściowo składać się z batalionów ochotniczych.

Jak pisze ISW takie bataliony powstają w różnych częściach Rosji. 5 sierpnia gubernator obwodu omskiego, Aleksandr Butkow poinformował, że w obwodzie omskim powstają trzy ochotnicze bataliony - "Irtysz", "Awangard" i "Om", które mają zostać wysłane do Donbasu, gdzie zapewnią wsparcie inżynieryjne, medyczne i logistyczne.

15,5 tys.

Tylu żołnierzy ma liczyć 3. Korpus Armijny Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej

Autopromocja
Subskrybuj nielimitowany dostęp do wiedzy

Unikalna oferta

Tylko 5,90 zł/miesiąc


WYBIERAM

Butkow poinformował, że obwód omski wypłaci jednorazowo po 100 tysięcy rubli (ok. 1 612 dolarów) ochotnikom, ale zaznaczył, że pieniądze będą wypłacane dopiero po trzech miesiącach służby.

Z informacji lokalnych mediów wynika, że ochotnicy mogą liczyć na żołd w wysokości 40-50 tysięcy rubli (ok. 660-825 dolarów), który wzrośnie do 130 tysięcy rubli (ok. 2 150 dolarów) po tym jak znajdą się na terytorium Ukrainy.