W wyniku ataku rakietowego przeprowadzonego przez izraelskie lotnictwo zniszczona miała zostać fabryka broni w Strefie Gazy - informuje rzecznik izraelski Sił Powietrznych.

Czytaj więcej

Jerozolima: Starcia na Wzgórzu Świątynnym. 152 Palestyńczyków rannych

Rzecznik dodaje, że strona izraelska obarcza Hamas odpowiedzialnością za sytuację w Strefie Gazy. Hamas rządzi w Gazie od 2006 roku - od tego czasu enklawa ta jest objęta blokadą ze strony Izraela.

W odpowiedzi na oświadczenie strony izraelskiej Hamas poinformował, że zaatakowany przez Izrael magazyn był pusty.

Uderzenie w kilka pustych magazynów to nieudana próba zapobiegnięcia obronie Jerozolimy i (meczetu) Al-Aksa przez nasz naród

Oświadczenie Hamasu

"Konflikt jest naturalnym prawem naszego narodu, nasz sprzeciw dla okupacji będzie trwał wszędzie - w Jerozolimie, Gazie i na Zachodnim Brzegu oraz na terytorium Izraela" - głosi oświadczenie Hamasu. "Uderzenie w kilka pustych magazynów to nieudana próba zapobiegnięcia obronie Jerozolimy i (meczetu) Al-Aksa przez nasz naród" - głosi oświadczenie Hamasu.

W ostatnich dniach w rejonie Wzgórza Świątynnego w Jerozolimie dochodzi do starć palestyńsko-izraelskich w związku z nałożeniem się w tym roku na siebie obchodów ramadanu, świętego miesiąca muzułmanów oraz święta Paschy obchodzonego przez wyznawców judaizmu.