Jeden z największych koncernów farmaceutyczno-kosmetycznych na świecie i producent soczewek kontaktowych, poinformował swoich rosyjskich kontrahentów zajmujących się dystrybucją soczewek, że wstrzymuje ich wysyłanie do Federacji Rosyjskiej. O takim działaniu amerykańskiego giganta poinformował serwis RIA Novosti oficjalny dystrybutor soczewek w Rosji firma Protek.

Czytaj więcej

Koniec legendarnego produktu dla niemowląt. Znika ze sklepów na całym świecie

O tym, że dostawcy Johnson&Johnson informują rosyjskich optyków o wstrzymaniu dostaw, donosił też w środę dziennik Kommiersant, powołując się na informacje od działających na rynku firm optycznych. Johnson&Johnson dostarcza na rynek takie marki soczewek, jak Acuvue Oasys czy Acuvue True Eyes.

Rosyjski rząd w reakcji poinformował, że w przypadku wstrzymania dostaw soczewek zamierza wprowadzić je na listę importu równoległego. Co oznacza, że mogłyby być sprowadzane nieco okrężną drogą na rynek rosyjski.

Dystrybutor soczewek na rosyjskim rynku podkreślił, że obecnie nie występują braki tych produktów na rosyjskim rynku, a zapasy są wystarczające.