Walory GameStopu zdrożały wczoraj o 41 proc., do 194,5 USD i znalazły się na najwyższym poziomie od początku lutego. Impuls prawdopodobnie dała informacja o tym, że Ryan Cohen, współzałożyciel spółki Chewy, będzie kierował nowym działem GameStopu, który ma pomóc w przejściu sieci na handel elektroniczny. Chewy to właściciel platformy e-commerce, która sprzedaje karmy dla zwierząt domowych i inne produkty dla zwierząt domowych.

Przypomnijmy, że GameStop jest właścicielem sieci sklepów stacjonarnych z grami wideo. Mimo że sprzedaż gier rosła w czasie pandemii spółka nie radziła sobie najlepiej. Firma odnotowała stratę operacyjną w wysokości 267 mln USD w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy roku fiskalnego 2020 r. Teraz spółka chce wejść w sprzedaż online, co ma pomóc poprawić wyniki.

Inne spółki preferowane przez inwestorów detalicznych z forów takich jak Reddit także drożały w poniedziałek. Niektórzy specjaliści sugerują, że może to również wynikać z uchwalenia przez Senat Stanów Zjednoczonych ustawy stymulacyjnej w wysokości 1,9 biliona USD, obejmującej wypłacenie 1400 USD dla Amerykanów.

- Może jest taka myśl, że jeśli ludzie dostaną dużo pieniędzy z czeków stymulacyjnych, to część z nich trafi na giełdę - powiedział Christopher Murphy, szef działu derywatów w Susquehanna Financial Group. Dodaje on, że część z tych pieniędzy może popłynąć do spółek, które pod koniec stycznia stały się modne za sprawą inwestorów z forów.

Notowania AMC Entertainment wzrosły wczoraj o 15,4 proc., akcje Koss Corp zdrożały o 27,5 proc., Rocket zyskał 3 proc.