S&P 500 zyskiwał na początku wtorkowej sesji 1 proc., a Dow Jones Industrial rósł o 0,3 proc. Pozytywnie na nastroje inwestorów wpłynęło to, że Izba Reprezentantów kończy prace legislacyjne nad pakietem stymulacyjnym wartym 1,9 bln USD. Dobrym sygnałem dla rynków był też spadek rentowności amerykańskich obligacji dziesięcioletnich. O ile w poniedziałek przekraczała ona 1,6 proc. to we wtorek po południu wróciła do 1,54 proc.

Rosnące rentowności obligacji skłaniały wcześniej inwestorów do wyprzedaży akcji wielu firm technologicznych. Wśród najbardziej dotkniętych wyprzedażą jest Tesla, której papiery straciły przez ostatni miesiąc (do wtorkowego otwarcia) blisko 35 proc. a od początku roku ponad 20 proc. Kurs akcji Tesli wrócił na poziom z końcówki listopada. Wtorkową sesję Tesla zaczęła jednak od zwyżki o 7,4 proc.

- Akcje wielu firm technologicznych były mocno wyprzedane w krótkim terminie. Nie jest więc zaskoczeniem, że się ładnie odbijają. Pytanie brzmi jak silne to będzie odbicie - twierdzi Matt Maley, strateg w Miller Tabak.