WIG20 od tygodni porusza się w trendzie bocznym, ograniczonym od góry w okolicach 2020-2030 pkt. Dziś przeprowadza kolejny atak na wspomnianą strefę. Pomocne mogą być nastroje na innych europejskich rynkach, gdzie przeważa kolor zielony. Niemiecki DAX zaczął dzień od zwyżki o 0,2 proc.

W gronie krajowych blue chips na czoło wysuwają się JSW, KGHM oraz PGNiG. Mimo dobrego początku, spore, sięgające ponad 1 proc. zniżki notują walory Allegro.

Z informacji ze spółek warto zwrócić uwagę na udostępnienie przez CD Projekt poprawek do "Cyberpunku 2077". Jak na razie nie ma to jednak większego wpływu na kurs.

Środowa sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się spadkami S&P500 oraz Nasdaq. Dużym wydarzeniem na Wall Street w środę był debiut Coinbase. "Oczy inwestorów zwrócone były jednak głównie na IPO Coinbase. "Zamknięcie na poziomie 328 dolarów, które zmniejszyło kapitalizację spółki do 86 mld dolarów (ze szczytowych 112 mld dolarów w trakcie sesji) trudno nazwać wielkim sukcesem, więc kryptowaluty też silnie korygowały się w drugiej połowie dnia (obecnie już odrabiają straty)" - komentuje Kamil Cisowski z DI Xelion. W kontekście wyników sesji za oceanem warto wspomnieć o indeksie Dow Jones, który znalazł się na najwyższych poziomach w historii.

Na rynku walut z rana dzieje się niewiele. Dolar traci na wartości do 3,79 zł, a euro kosztuje 4,55 zł. Cena uncji złota oscyluje wokół 1740 dolarów.