GPW: Najwyższe zamknięcie od stycznia

To była dobra sesja na GPW. Wszystkie indeksy zyskiwały, a obroty przekroczyły 2,2 mld zł. Nie zabrakło też zdecydowanych liderów zwyżek.

Publikacja: 28.04.2021 17:19

GPW: Najwyższe zamknięcie od stycznia

Foto: Fotorzepa/ Grzegorz Psujek

Indeks WIG20 zyskał w środę 1,5 proc. i zakończył sesję na poziomie 2029 pkt. To najwyższe zamknięcie od 14 stycznia. Zwyżce towarzyszyły najwyższe obroty od ponad miesiąca i co najważniejsze – równomiernie rozkładały się między poszczególne podmioty. Ponad 70-mln obrót odnotowały CD Projekt, PGE, Pekao, PKO BP, KGHM i Allegro. Dzienna biała świeca potwierdzona wysokim słupkiem wolumenu zwiększa szansę, że ósma próba wybicia ponad 2000 pkt w końcu zakończy się sukcesem. Jeśli byki pójdą za ciosem, to realny stanie się scenariusz ruchu do tegorocznego maksimum 2100 pkt.

Pozostało jeszcze 80% artykułu

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Giełda
Arlen wszedł na giełdę z krótką listą zakupów
Giełda
Inwestorzy świętują zakończenie wojny. Efektowne wzrosty w Warszawie
Giełda
Arlen zadebiutował na GPW. Przejęcia zacznie od Hiszpanii
Giełda
Trump ogłasza rozejm na Bliskim Wschodzie. Giełda odrabia straty
Materiał Promocyjny
Firmy, które zmieniły polską branżę budowlaną. 35 lat VELUX Polska
Giełda
Inwestorzy w Warszawie nie panikują