Reklama

Trzeci dzień zwyżek WIG20

Indeks dużych spółek wzrósł w środę o 0,5 proc. do 1762 pkt. Na wykresie aktualny jest scenariusz wybicia z formacji podwójnego dna.

Publikacja: 05.10.2016 17:14

Trzeci dzień zwyżek WIG20

Foto: Archiwum

Środowa sesja na warszawskiej giełdzie rozpoczęła się od spadku notowań indeksu największych spółek. WIG20 tracił rano 0,5 proc. i oscylował przy 1744 pkt. Po dwóch dniach zwyżek, taki ruch wydawał się naturalna korektą, ale na wykresie pojawiła się optymistyczna formacja wzrostowa. Przypomnijmy bowiem, że od połowy sierpnia WIG20 jest w układzie spadkowym, a we wrześniu dwukrotnie przetestowane zostało wsparcie 1710 pkt. Dzięki temu na wykresie zarysowała się formacja zmiany trendu – podwójne dno. Aby jednak uaktywnił się sygnał kupna, kurs indeksu musi przebić szczyt 1776 pkt.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Giełda
Korekta w Warszawie nie odpuszcza
Giełda
Inwestorzy znów zaczęli martwić się o Francję
Giełda
Zapach korekty spadkowej coraz bardziej wyczuwalny
Giełda
Krajowe indeksy ugięły się po ciężarem podaży
Giełda
Byki ugrały tyle, ile się dało na GPW
Reklama
Reklama