Rocket Companies, firma zajmująca się kredytami hipotecznymi Dana Gilberta, stała się kolejną spółką, która zyskała na popularności w handlu napędzanym przez Reddit po tym, jak w poniedziałek wzrosła o ponad 70 proc. Spółka macierzysta Quicken Loans and Rocket Mortgage zamknęła dzień ceną około 42 USD za akcję, w porównaniu z 24 USD w momencie otwarcia rynku. Rajd był analogiczny do tego, co spotkało GameStop w lutym, ponieważ wydaje się być napędzany przez zorganizowany nacisk ze strony inwestorów detalicznych Reddit w odpowiedzi na krótkoterminowe zainteresowanie ze strony funduszy hedgingowych. Prawdopodobnie było to również spowodowane lepszymi niż oczekiwano wynikami kwartalnymi Rocketa opublikowanymi w zeszłym tygodniu, obiecaną dywidendą i stabilnymi stopami procentowymi.

Rocket, który wszedł na giełdę w sierpniu, opublikował 25 lutego swój pierwszy pełny raport kwartalny, odnotowując 4,7 miliarda dolarów przychodów w ostatnim kwartale 2020 roku i 15,7 miliarda dolarów w całym roku, potrajając swój wynik z 2019 roku. Znakomity kwartał firmy był prawdopodobnie efektem rekordowego wzrostu kredytów hipotecznych na domy w 2020 r., spowodowanym wyjątkowo niskimi stopami procentowymi. W całym kraju zadłużenie hipoteczne wzrosło o 7 proc. w stosunku do 2020 r., najszybciej od 2006 r., przekraczając 10,3 bln USD. Według danych opublikowanych przez Freddie Mac, średnia 30-letnia stopa procentowa kredytów hipotecznych spadała przez cały 2020 rok, począwszy od kwietnia, a w styczniu ponownie zaczęła powoli rosnąć. Od zeszłego tygodnia średni wskaźnik wynosi 2,81 procent, najwięcej od lipca, ale wciąż poniżej poziomów sprzed COVID.

Rocket ogłosił również 9 marca specjalną dywidendę w wysokości 1,10 $ na akcję dla posiadaczy akcji, co skłoniło Reddit do opublikowania postu na popularnym subreddicie r / WallStreetBets zatytułowanym „$RKT to the Moon Through 9 March”.

Majątek założyciela i prezesa Rocket Dana Gilberta, który jest również właścicielem firmy nieruchomościowej Bedrock Detroit i Cleveland Cavaliers, zwiększył się aż o 25 miliardów dolarów. W rezultacie Gilbert jest obecnie wart 64,1 miliarda dolarów i zajmuje 16 miejsce w indeksie miliarderów Bloomberga.