Pół godziny po starcie notowań indeks WIG20 znajdował się prawie 1 proc. na plusie. Krajowe wskaźniki obrały kierunek zgodny z trendem obecnym na pozostałych europejskich rynkach akcji, gdzie w poniedziałkowy poranek zdecydowanie więcej do powiedzenia mają kupujący. Kolor zielony można dostrzec zarówno na zachodnioeuropejskich giełdach, jak i rynkach z naszego regionu. Zasięg zwyżek indeksów jest jednak dość ograniczony. Emocje na warszawskim parkiecie dodatkowo podgrzewają publikowane okresowe rodzimych spółek. Sezon wynikowy właśnie wszedł u nas w decydującą fazę, stąd wysyp raportów.

W Warszawie kupujący są bardzo aktywni w indeksie największych firm. Na ich celowniku znalazły się walory CD Projektu, notując najbardziej efektowną zwyżkę (+6 proc.) w indeksie. Emocje wokół producenta gier podgrzewa fakt, ze we wtorek ma zaprezentować nową strategię. Po sześciu z rządu spadkowych sesjach do łask wróciły akcje Allegro. Zainteresowaniem cieszą się również papiery koncernów energetycznych i paliwowych. Chętnych nie brakuje również na akcje banków, ale zwyżki przedstawicieli tego segmentu nie są dziś zbyt przekonujące. Na drugim biegunie, wśród przecenionych walorów przodują Mercator i Asseco Poland. Chętnie pozbywano się też papierów Dino.

Pozytywne nastoje przeważają w segmencie mniejszych spółek. W poniedziałkowy poranek w tym gronie przewagę miały drożejące papiery. Uwagę inwestorów przykuwają mocno drożejące akcje Asbisu i NanoGroup.