W okresie minionych dwóch tygodni Japonia była najlepsza spośród wiodących rynków akcji na świecie, podkreśla Bloomberg. Inwestorzy kupowali walory tamtejszych spółek licząc na pozytywne zmiany na szczytach władzy, przyspieszenie antocovidowych szczepień, a także roszady w indeksie Nikkei 225 i włączenie do tego wskaźnika takich gigantów jak Nintendo Co., Keyence Corp. czy Murata Manufacturing Co.

Na rynek japoński wracają inwestorzy zagraniczni, a coraz więcej instytucji (m.in. JP Morgan i BNP Paribas Asset Management) na „bardziej pozytywne” zmienia swoje nastawienie do Kraju Kwitnącej Wiśni.

„Zaangażowanie globalnych inwestorów w japońskie akcje pozostaje ograniczone , co sugeruje, iż mają oni przestrzeń do zwiększenia swojej ekspozycji”, napisali w raporcie stratedzy nowojorskiego banku Goldman Sachs.

Obecny rajd jest korzystny nie tylko dla największych firm. Notowania aż 74 proc. spółek z szerokiego indeksu Topix znajdują się powyżej 200-dniowych średnich , co jest najwyższym poziomem od kwietnia.