Potwierdziły się tym samym doniesienia prasowe dotyczące możliwej kandydatury Magdaleny Rzeczkowskiej na stanowisko ministra finansów.

Czytaj więcej

Kim jest Magdalena Rzeczkowska, nowa minister finansów

Rzeczkowska od 2020 roku pełniła funkcję szefowej Krajowej Administracji Skarbowej, była także sekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów.

- Gratuluję i dziękuję za przyjęcie tej nominacji i podjęcie obowiązków w tych niełatwych czasach - powiedział po wręczeniu nominacji prezydent Andrzej Duda. - W obliczu wojny na Ukrainie stabilność i pewność ma niezwykle istotne znaczenie. Nominację otrzymuje osoba niezwykle doświadczona, a to bardzo ważne - dodał.

Resort finansów od dwóch miesięcy kierowany był przez premiera Mateusza Morawieckiego po tym, jak w lutym zdymisjonowany z tego stanowiska został Tadeusz Kościński. Przyczyną odejścia Kościńskiego były liczne niedociągnięcia w „Polskim Ładzie”.

Jeszcze przed oficjalną nominacją Rzeczkowskiej na szefową resortu finansów, jej możliwa kandydatura budziła spore emocje. Jak pisaliśmy, dla pracowników administracji skarbowej i ponad funkcjonariuszy Służby Celnej ten awans był co najmniej kontrowersyjny. Zarówno urzędnicy, jak i celnicy, są obecnie w sporze z szefową KAS.

Czytaj więcej

Nowa minister finansów jeszcze bez nominacji, a już budzi kontrowersje