Po tym gdy Tadeusz Kościński, dotychczasowy minister finansów, zrezygnował w poniedziałek ze stanowiska, biorąc na siebie odpowiedzialność za niedociągnięcia w Polskim Ładzie, ruszyła giełda nazwisk kandydatów na jego następcę.

Wedle zapewnień Radosława Fogla, wice rzecznika Prawa i Sprawiedliwości, nazwisko ministra finansów mamy poznać w ciągu kilku, maksymalnie kilkunastu dni. Rząd ma też rozważać już kilka kandydatur, jednak nic nie jest jeszcze przesądzone.

Czytaj więcej

Semeniuk: Pozycja Patkowskiego w resorcie finansów nie jest zagrożona

W czasie wtorkowego wywiadu dla Radia Zet Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju i technologii, pytana o kandydaturę prof. Gertrudy Uścińskiej, aktualnej prezes ZUS, stwierdziła: „Przez ostatnie dwa lata pani profesor pokazała dużą systematyczność i zaangażowanie”.

Kilku godzin później „Wprost” pisał, że prof. Gertruda Uścińska miała już dostać propozycję objęcia resortu finansów. Premierowi Morawieckiemu zależy bowiem, aby w rządzie było jak najwięcej kobiet. Zapytaliśmy więc u źródła o potwierdzenie tych informacji.

– Dzisiaj nie obejmuję stanowiska ministra finansów – powiedziała „Rzeczpospolitej” prof. Gertruda Uścińska.

Pytana o to, czy dostała taką propozycję od premiera Morawieckiego, odpowiedziała: – Nie potwierdzam i nie zaprzeczam. Warto tu wspomnieć, że w czasie prezesury Uścińkiej ZUS przeszedł rewolucję informatyczną i obsługuje takie programy, jak 500+, 300+ czy bon turystyczny.

Czytaj więcej

Miał być ład, jest chaos. Minister finansów traci stołek