Vin Diesel oskarżony o przemoc seksualną. "Przygwoździł mnie ciałem do ściany"

Była asystentka amerykańskiego aktora Vina Diesela oskarżyła artystę o przemoc seksualną oraz o bezprawne zwolnienie - informuje CNN. Miało do tego dojść w 2010 roku.

Publikacja: 22.12.2023 13:01

Vin Diesel oskarżony o przemoc seksualną. "Przygwoździł mnie ciałem do ściany"

Foto: AFP

Jak informuje CNN, Asta Jonasson, była asystentka amerykańskiego aktora Vina Diesela, złożyła przed Sądem Najwyższym Los Angeles cywilny pozew przeciwko artyście, jego siostrze oraz prowadzonym przez niego firmom. Kobieta zarzuciła aktorowi przemoc seksualną, bezprawne zwolnienie z pracy, a także dyskryminację ze względu na płeć.

Czytaj więcej

Żywcem pogrzebany Kevin Spacey

Aktor Vin Diesel został pozwany przez swoją byłą asystentkę

Z treści pozwu, do której dotarł Hollywood Reporter wynika, że do zarzucanych czynów miało dojść "w dniu 10 lub około 10 września 2010 roku". Była asystentka aktorka twierdzi, że artysta ją obezwładnił w swoim apartamencie hotelowym. Miał też ”zignorować wyraźne oświadczenie o braku zgody”, kiedy ją dotykał. Jonasson miała "krzyknąć i uciec biegiem do pobliskiej łazienki", ale aktor "przygwoździł ją swoim ciałem do ściany" i dokonał na sobie aktu seksualnego – czytamy.

Kilka godzin po tym zdarzeniu kobieta miała zostać zwolniona z pracy, o czym poinformowała ją siostra Diesla. 

Czytaj więcej

Russell Brand oskarżony o napaść seksualną. Brytyjski aktor zaprzecza

Diesel zaprzecza. Twierdzi, że jest niewinny 

Jonasson domaga się nałożenia na pozwanych kary w wysokości 10 tysięcy dolarów za każde naruszenie prawa oraz "odszkodowań w niesprecyzowanej wysokości” – podaje CNN. Claire-Lise Kutlay, przedstawicielka prawna kobiety, podkreśliła w rozmowie z BBC, że jej klientce zależy przede wszystkim na "pociągnięciu do odpowiedzialności Vin Diesla i wszystkich osób, które pozwoliły na jego napaść seksualną i ją tuszowały".

Aktor zaprzecza wszystkim oskarżeniom. ”Vin Diesel kategorycznie zaprzecza zarzutom w całości" - czytamy w oświadczeniu przekazanym CNN przez prawnika aktora. „Mój klient po raz pierwszy usłyszał teraz o roszczeniach sprzed ponad 13 lat, zgłoszonych przez pracownicę, która przepracowała dla niego 9 dni” – dodano.

Film
Zbrojmistrzyni w filmie "Rust" skazana na 18 miesięcy więzienia
Film
„Perfect Days” i "Anselm" w kinach. Wim Wenders uczy nas spokoju
Film
Zmarła Eleanor Coppola, reżyserka i żona reżysera
Film
Te filmy ubiegają się o 100 000 zł w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych Mastercard OFF CAMERA 2024
Film
Rekomendacje filmowe na weekend. W poszukiwaniu wartości: Ameryka, Europa, Azja