Reklama

Chiny z gigantycznymi zasobami dewiz

Rezerwy dewizowe Chin zwiększyły się w lipcu bardziej niż zakładano na skutek zmian kursów walut i wartości posiadanych aktywów

Publikacja: 08.08.2021 12:09

Chiny z gigantycznymi zasobami dewiz

Foto: Bloomberg

W Pekinie podano, że rezerwy — największe na świecie — wzrosły o 21,88 mld dolarów do 3236 mld (3,236 bln) dolarów z 3217 mld; analitycy ankietowani przez Reutera spodziewali się 3214 mld. Do kraju napłynęło wiele środków z kupna chińskich akcji i obligacji wraz z ożywianiem się gospodarki Chin i na świecie, mimo utrzymujących się obaw do inwestowania w tym kraju.

W końcu lipca zasoby złota nie zmieniły się i wynosiły 62,64 mln uncji, ale ich wartość zwiększyła się do 114,37 mld dolarów ze 110,45 mld w końcu czerwca.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Ekonomia
Świętujący swe 60-lecie PONAR Wadowice zaczyna dwa duże, nowe przedsięwzięcia
Materiał Promocyjny
Bank Pekao uczy cyberodporności
Ekonomia
Zakończył się BraveCamp – tygodniowa akademia przedsiębiorczości dla młodych innowatorów
Ekonomia
Polska dekada innowacji: z akwarium na bezkresne morze
Ekonomia
Festiwal innowacji w Rzeszowie: szansa dla młodych i dla biznesu
Materiał Promocyjny
Stacje ładowania dla ciężarówek pilnie potrzebne
Ekonomia
Dzięki BraveCampowi uczelnie budują przestrzeń do innowacji
Materiał Promocyjny
Nowy Ursus to wyjątkowy projekt mieszkaniowy w historii Ronsona
Reklama
Reklama