Reklama
Rozwiń
Reklama

Jeden z największych chińskich deweloperów jest już oficjalnie bankrutem

Country Garden Holdings, jeden z największych chińskich deweloperów, oficjalnie przyznał, że zbankrutował na odsetkach od swoich obligacji dolarowych.

Publikacja: 25.10.2023 14:50

Jeden z największych chińskich deweloperów jest już oficjalnie bankrutem

Foto: Qilai Shen/Bloomberg

Country Garden oficjalnie poinformował o swoim bankructwie w piśmie wysłanym do wierzycieli reprezentowanych przez Citicorp International. Deweloper nie zapłacił 15,4 mln USD odsetek od swoich obligacji dolarowych. Okres karencji na uregulowanie tej płatności minął 17 października. To, że Country Garden oficjalnie przyznał się do bankructwa, nie jest jednak dużym zaskoczeniem. W zeszłym tygodniu poinformował bowiem agencję Bloomberga, że nie będzie w stanie spłacić wszystkich swoich zobowiązań na czas. Obligacje dolarowe Country Garden już zostały mocno przecenione. Na początku tygodnia ich rynkowa cena wynosiła 5 centów za1 dolara nominalnej wartości. To sugeruje, że wierzyciele spodziewają się, że odzyskają małą część pieniędzy.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Budownictwo
Polacy chcą usług remontowych. Brakuje fachowców
Materiał Promocyjny
Bank Pekao uczy cyberodporności
Budownictwo
Spadek liczby mieszkań oddanych do użytku. Nowe dane GUS
Budownictwo
Budimex zawalczy o wzrost przychodów, kluczem trzymanie dobrej rentowności
Budownictwo
Artur Popko, prezes Budimeksu: Ciemne chmury nad rynkiem budowlanym. Branża apeluje
Materiał Promocyjny
Stacje ładowania dla ciężarówek pilnie potrzebne
Budownictwo
Ile mieszkań jeszcze potrzeba w Polsce? Magnesy i białe plamy
Materiał Promocyjny
Transformacja energetyczna: Były pytania, czas na odpowiedzi
Reklama
Reklama