Reklama

Hiszpan zamieszkał pod mostem. Niejeden by tak chciał

Hiszpański architekt Fernando Abellanas zainstalował pod mostem w Walencji ukryte studio.

Aktualizacja: 19.09.2018 17:35 Publikacja: 19.09.2018 16:43

Hiszpan zamieszkał pod mostem. Niejeden by tak chciał

Foto: materiały prasowe

ula

"Kawalerka" powstała w ciągu zaledwie dwóch tygodni. Dachem i ścianami "domu" są betonowe mury wiaduktu. W samotni Abellanas jest krzesło, półki i miejsce dospania. Można je też zamknąć, by zyskać nieco prywatności. Całość zbudowana jest z desek i metalowej konstrukcji i jest bardzo minimalistyczna.Mimo to znajduje się tam wszystko co niezbędne do życia i pracy.

Fernando Abellanas chciał stworzyć kryjówkę, podobna do tych jakie dzieci tworzą w tradycyjnej przestrzeni: pod nakrytym obrusem stołem lub szałas w ogrodzie - pisze serwis Dezeen.

Kryjówka powstała nielegalnie, bez jakichkolwiek pozwoleń, ale architekt liczy na to, że władze tak prędko jej nie znajdą i nie każą zdemontować.

Reklama
Reklama

Abellanas na co dzień zajmuje się projektowaniem nowoczesnych, minimalistycznych mebli dla domu i biznesu. Prowadzi własną pracownię o nazwie Lebrel.

Budownictwo
Coś drgnęło? Solidne dane GUS o produkcji budowlano-montażowej we wrześniu
Budownictwo
Polacy chcą usług remontowych. Brakuje fachowców
Budownictwo
Spadek liczby mieszkań oddanych do użytku. Nowe dane GUS
Budownictwo
Budimex zawalczy o wzrost przychodów, kluczem trzymanie dobrej rentowności
Materiał Promocyjny
Jak producent okien dachowych wpisał się w polską gospodarkę
Budownictwo
Artur Popko, prezes Budimeksu: Ciemne chmury nad rynkiem budowlanym. Branża apeluje
Materiał Promocyjny
Lojalność, która naprawdę się opłaca. Skorzystaj z Circle K extra
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama