Reklama

Spółki walczą o udział w projekcie Muru Trumpa

Ponad 200 firm przesłało swoje projekty „Muru Trumpa” mającego powstać na granicy USA z Meksykiem. Duże zainteresowanie konkursem na projekt sprawiło, że amerykański Urząd Celny i Ochrony Granic przedłużył ostateczną datę składania projektów do 4 kwietnia.

Aktualizacja: 30.03.2017 13:07 Publikacja: 30.03.2017 12:36

Foto: Bloomberg

Projekty muru granicznego muszą spełniać wyśrubowane warunki techniczne. Betonowa konstrukcja musi mieć co najmniej 30 stóp (9,14 m) wysokości, być wyposażona w zabezpieczenia uniemożliwiające wdrapywanie się na nią, musi być bardzo odporna na próby przebicia się przez nią, posiadać zabezpieczenia przed podkopami oraz jej kolor po stronie amerykańskiej musi być „estetycznie miły”. Po rundzie eliminacyjnej, grupa finalistów zostanie zaproszona do budowy prototypów muru o długości 30 stóp. Część ze zgłoszonych projektów jest bardzo niekonwencjonalna. Np. jeden przewiduje wykorzystanie kontenerów używanych w transporcie morskim do budowy muru, inny opiera się na koncepcji „inteligentnego muru”, czyli wykorzystania obserwacji satelitarnej i analizy zdjęć za pomocą algorytmów komputerowych do wykrywania podejrzanej działalności przy granicy.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Budownictwo
Spadek liczby mieszkań oddanych do użytku. Nowe dane GUS
Budownictwo
Budimex zawalczy o wzrost przychodów, kluczem trzymanie dobrej rentowności
Budownictwo
Artur Popko, prezes Budimeksu: Ciemne chmury nad rynkiem budowlanym. Branża apeluje
Budownictwo
Ile mieszkań jeszcze potrzeba w Polsce? Magnesy i białe plamy
Budownictwo
Kto zbuduje terminal CPK w Baranowie? Warunki postępowania kością niezgody
Reklama
Reklama