Reklama
Rozwiń

W Europie więcej gazu LNG z Rosji niż amerykańskiego

Rosja po raz pierwszy wyprzedziła USA pod względem dostaw LNG do Europy.

Publikacja: 04.03.2021 21:00

W Europie więcej gazu LNG z Rosji niż amerykańskiego

Foto: Bloomberg

W 2020 roku Rosja wyeksportowała do Europy więcej skroplonego gazu ziemnego (LNG) niż Stany Zjednoczone pomimo aktywnej promocji amerykańskiego produktu na tym rynku przez byłego prezydenta Donalda Trumpa. – Ogółem Europa kupiła 84 mln ton LNG w ciągu roku, z czego 22 mln ton pochodziło z Rosji, a 20 mln ton ze Stanów Zjednoczonych – powiedział Sederic Kremers, szef koncernu Shell w Rosji, podczas prezentacji raportu rynku gazu skroplonego (LNG Outlook 2021).

Nie chodzi tu jednak o niechęć Europy do zakupów gazu za oceanem, ale fakt, że producenci z USA woleli sprzedawać surowiec na rynku, który oferował dużo wyższe ceny, czyli w Azji.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Biznes
Linda Yaccarino rezygnuje z funkcji prezesa X po kontrowersjach z chatbotem
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Biznes
Rząd nie wyklucza wyłączenia X w Polsce przez skandaliczne wpisy Groka
Biznes
Norwegia wyrzuciła rosyjskich rybaków ze swoich wód. Stanowili zagrożenie
Biznes
Giełdowe spółki wolne od pozwów synów Zygmunta Solorza
Biznes
Polska bezbronna wobec dronów, negocjacje UE-USA, możliwe spadki cen mieszkań