To wózki wykonane z ocynkowanej siatki, które pozwalają zrezygnować z dotychczasowego sposobu zabezpieczania przesyłek, tj. owijania paczek folią. Tym samym firma zaoszczędzi ponad 13 tys. kilometrów bieżących folii rocznie.  - Inwestycja w rollkontenery to z jednej strony większa dbałość o przesyłki naszych klientów, z drugiej duża oszczędność używanej dotychczas folii. Miesięczne wydatki poniesione na jej zakup zmniejszyły się ponad sześciokrotnie. Z naszych wyliczeń wynika, że inwestycja ta powinna zwrócić się w ciągu 28 miesięcy- powiedział Rafał Duma,  pełnomocnik zarządu OPEK, odpowiedzialny za sprzedaż i operacje.

Podkreśla, że w ramach prowadzonej działalności OPEK stara  się osiągać cele biznesowe z poszanowaniem środowiska naturalnego. - Rollkontenery to jeden z przykładów potwierdzających tę zasadę - mówi Duma.

Tylko od początku roku, dzięki rollkontenerom, firma OPEK zaoszczędziła 5.267.400 metrów bieżących folii, co w przybliżeniu równa się odległości z Warszawy do Delhi, w Indiach.

Rollkontenery w Opek mają służyć do transportu paczek pomiędzy oddziałami na terenie całego kraju a trzema sortowniami. Łączny koszt ich zakupu wyniósł 1,6 mln zł.

Zakup rollkontenerów znacznie usprawni załadunek i rozładunek samochodów, a także przyczyni się do znacznego spadku liczby uszkodzeń i wzrostu efektywności transportu paczek. Rollkontenery zbudowane są z ocynkowanej siatki metalowej, co zabezpiecza je przed korozją i znacznie wydłuża czas ich eksploatacji. Wbudowane koła umożliwiają transport na terenie magazynów i szybszy załadunek i rozładunek samochodów.

OPEK to firma ze stuprocentowym kapitałem polskim świadcząca  usługi kurierskie na terenie całej Polski oraz za granicą. Spółka została założona w 1994 roku, a od roku 1999 świadczy usługi kurierskie. Aktualnie OPEK posiada 41 oddziałów na terenie całej Polski, 3 przedstawicielstwa oraz 3 sortownie - w Łomiankach, w Łodzi i Katowicach. Spółka zatrudnia ponad 1,1 tys. pracowników.

Łączna suma powierzchni magazynowych OPEK wynosi 54 tys. metrów sześc. Średni dzienny tonaż przewożonych przez przesyłek to przekracza tysiąc ton. W 2010 roku OPEK dostarczył ponad 11,1 miliona paczek.