Jakub Bierzyński

Jakub Bierzyński

Jakub Bierzyński: Marian Banaś - polityczny błąd Kaczyńskiego

Wydawało się, że wobec afery KNF, czyli banku za złotówkę, wież na Srebrnej i zarzutów uczestnictwa w korupcji wobec samego Jarosławowa Kaczyńskiego, majątku Mateusza Morawieckiego, nadużywania państwa jak prywatnego folwarku przez marszałka Kuchcińskiego i wielu, wielu innych, kamienica na godziny Mariana Banasia to drobiazg, który zniknie w potoku kolejnych afer i skandali dręczących rządzącą ekipę Prawa i Sprawiedliwości. Tymczasem przypadek zrządził, że sprawy potoczyły się w nieprzewidywanym kierunku.

Bierzyński: Co obraża uczucia religijne?

Dwa tygodnie temu przez media przetoczyła się dyskusja wokół zbezczeszczenia komunii i obrazy uczuć religijnych. Nastolatek wypluł i schował opłatek do kieszeni podczas mszy w kościele w Bełchatowie. Wezwana przez księży policja zmusiła chłopca do spożycia hostii.

Bierzyński: Opozycja musi mówić językiem Tomasza Grodzkiego

W dwa dni po wyborze nowy marszałek Senatu wygłosił orędzie. Przemówienie to może być cezurą dla całej opozycji.

Jakub Bierzyński: Przegrywając wybory prezydenckie Kaczyński może stracić władzę

Po wyborach parlamentarnych jedno jest pewne – dopiero kolejna elekcja może wyłonić zwycięzcę.

Bierzyński: Pięć argumentów dla kampanii opozycji

Zostało półtora tygodnia do wyborów i partia rządząca idzie po pewne zwycięstwo. Pomimo skandalicznych afer, które zatopiłyby każdą inną ekipę, notowania PiS nie maleją a rosną. Kampania opozycji okazuje się nieskuteczna. Jak to zmienić? Odpowiedź leży w badaniach. Trzeba wsłuchać się w głos wyborców i wyjść poza swoją liberalną bańkę.

Bierzyński: Siła polityczna PiS tkwi w pieniądzach

Według wszelkich prognoz kolejne wybory wygra Prawo i Sprawiedliwość. Nie będzie to zwycięstwo przytłaczającą, konstytucyjną większością, ale najprawdopodobniej większością dającą partii rządzącej samodzielną władzę.

Bierzyński: "Polityka" Vegi jest dla prawicy niebezpieczna

Patryk Vega na premierze "Polityki" ogłosił: Ten film to moja wojna. Wojna o wolność przeciw dyktaturze.

Porażka PiS uderzy w Kościół

Jak zachowałby się Jezus wobec parad równości?

Wydział nienawiści ministra Ziobry może obalić władzę PiS

Podczas gdy kampania wyborcza wchodzi w decydującą fazę partia rządząca mierzy się z największym kryzysem wizerunkowym od początku swojej kadencji. Media ujawniają, że na szczycie Ministerstwa Sprawiedliwości działał nieformalny „wydział nienawiści” kierowany przez wiceministra resortu.

Test na dyktatora

Jak rozpoznać potencjalnych autokratów, zanim nieodwracalnie przejmą rządy i popadną w chorobę dyktatury? – pyta publicysta.