Szymon Hołownia

Szymon Hołownia: Wiwat Francja, wiwat Europa!

Polska powinna możliwie szybko wejść na ścieżkę zbliżenia do strefy euro. To kwestia naszej racji stanu.

List Szymona Hołowni do niezaszczepionych

Na wirusa nie ma ani „mądrych”, ani „głupich”. Szczepmy się – apeluje lider ruchu Polska 2050.

Szymon Hołownia: Wyzwanie na pokolenia

To nie ośmiu gwiazdek w wersji sauté potrzebuje dziś nasz kraj, lecz tego, byśmy nie przegapili węzłowego momentu w dziejach – przekonuje lider ruchu Polska 2050.

Legenda proboszcza całej Rosji

Każdą z tysięcy odprawionych przez siebie mszy odprawiał tak, jakby od tego zależało całe jego życie. Nie recytował formuł wspominających wydarzenia z życia Jezusa: on tam był.

Dunin i Karpowicz kręcą maglem

Oj, byłoby parę powodów do schadenfreude. Ignacego Karpowicza znam od lat, jesteśmy krajanami, on etatowo zgarnia Nagrodę Literacką Prezydenta Białegostoku, do której pewnego roku dołączono i mnie.

Lepsi od Dżyngis-chana

Jestem w trakcie lektury „Best Times Ever" („Najlepsze czasy w historii") Marka Juddery'ego. Autor przekonuje, że wcale nie jest tak źle, jak sądzimy, a ludzie zawsze uważali za najgorsze w całych dziejach świata te czasy, w których sami żyją.

Hejterzy nie będą zbawieni

Rzecz działa się trzy lata temu, dokładnie w chwili, gdy kapitan Wrona sunął iskrzącym boeingiem po jednym z pasów Okęcia.

Oczadziałe procedurami roboty

Przykład 1: Sąd uznaje za przestępcę dyrektora więzienia, który wpłacił 40 zł grzywny za chorego psychicznie człowieka, złodzieja batonu wartego złotówkę.

Szymon Hołownia: Islamskie Imperium Zła

Na portalu Stacja7.pl pisałem niedawno, że trudno o cięższy test dla chrześcijanina zobowiązanego, by kochać swoich nieprzyjaciół, niż kolejny film terrorystów z Państwa Islamskiego mordujących kolejnego dziennikarza.

Wesołe łubudu z wiaderkiem felieton Szymona Hołowni

Otrzymałem na Facebooku pięć „nominacji" do wykonania tzw. Ice Bucket Challenge (IBC).