Andrzej Głowacki

Menedżerowie ratują swoje firmy

Pogrążeni w kryzysie finansowym przedsiębiorcy stosunkowo często zdecydowali się skorzystać z uproszczonego postępowania o zatwierdzenie układu.

Andrzej Głowacki: Etyka w czasie pandemii

Czy etycznie postępuje przedsiębiorca świadom swej trudnej sytuacji, który otrzymał wsparcie z tarczy finansowej PFR i zleca wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego?

Andrzej Głowacki: Quo vadis, doradco

Polski przedsiębiorca potrzebuje profesjonalnego doradcy, który wesprze go w przetrwaniu sytuacji kryzysowej.

Status i rola licencjonowanych doradców restrukturyzacyjnych

Rola licencjonowanych doradców restrukturyzacyjnych, ich profesjonalizm, rzetelność i uczciwość nabrały szczególnego znaczenia. Jednak tylko podmioty dysponujące stałym kilku lub kilkunastoosobowym zespołem są w stanie realizować zadania wskazane w ustawie Prawo restrukturyzacyjne.

Prawo restrukturyzacyjne odniesie sukces

Albert Einstein mówił: „szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów", i dlatego uczestnicy procesów restrukturyzacyjnych – przedsiębiorcy, sędziowie i doradcy – zmieniają podejście i wzajemnie motywują się do sprawnego wprowadzania nowych rozwiązań w życie – pisze Andrzej Głowacki.

Prawo restrukturyzacyjne - recepta na sukces nowych przepisów

Nowe prawo zadziała, gdy uczestnicy procesu naprawczego: przedsiębiorcy, doradcy restrukturyzacyjni i sędziowie zmienią sposób działania – pisze ekspert Andrzej Głowacki.

Restrukturyzacja a dalsza dzaiłalność firmy

Menedżer prowadzący proces restrukturyzacji jest odpowiedzialny za skoncentrowanie się na rozwiązaniu problemów, które decydują o przetrwaniu firmy. Plan naprawy musi być drastyczny, kompleksowy i fundamentalny.