Mateusz Orzechowski

Wstrzymanie wykonania kary nie dotyczy Wąsika i Kamińskiego

W związku z pojawieniem się w obiegu medialnym nieprecyzyjnych informacji dotyczących wniosków oraz czynności podejmowanych w sprawie o sygn. akt II K 784/10 (X Ka 613/23) informujemy, że wnioski o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności złożyli skazany Grzegorz P. oraz obrońca skazanego Krzysztofa B. – do takiej informacji wiceprezesa SR Warszawa-Śródmieście dotarła „Rzeczpospolita”.

Prezes Manowska: marszałek Sejmu nie ma prawa kierować odwołań do innych izb

Odwołania od postanowień marszałka Sejmu wniesione przez Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika skierowano do Izby Kontroli SN. Przepisy nie uprawniają marszałka do kierowania tych pism do innych Izb – podkreśliła w wydanym w piątek oświadczeniu Pierwsza Prezes SN Małgorzata Manowska.

Kamiński i Wąsik mogą zachować mandaty, ale i tak trafić za kraty

Izba Kontroli Nadzwyczajnej SN uchyliła postanowienie Marszałka Sejmu ws. wygaszenia mandatu Macieja Wąsika. Prawdopodobnie tak samo orzeknie ws. Mariusza Kamińskiego. Rozstrzygnięcia w tej sprawie jeszcze nie ma. Ale posłowie PiS wciąż teoretycznie mogą pójść do więzienia.

Sprawą mandatu Kamińskiego zajmie się też Izba Kontroli SN

Odwołaniem od decyzji marszałka Sejmu o wygaszeniu mandatu Mariusza Kamińskiego ma zająć się Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych – ustaliła „Rzeczpospolita”.

Izba Kontroli Nadzwyczajnej SN uchyla decyzję marszałka Sejmu ws. Wąsika

Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych SN uchyliła w czwartek postanowienie marszałka Sejmu ws. wygaśnięcia mandatu posła Macieja Wąsika - ustaliła „Rzeczpospolita”.

Wraca afera SKOK Wołomin. Finalny akt oskarżenia już w sądzie

Po niemal 10 latach śledztwa Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wielkopolskim skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 62 osobom w związku z aferą SKOK Wołomin. Według śledczych mieli oni doprowadzić do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie ponad 3 mld zł - ustaliła „Rzeczpospolita” .