Dagmara Jakubczak, Deutsche Welle

Niemcy. Miliony uchodźców, jeśli Ukraina upadnie

Niemiecki rząd spodziewa się, że w przypadku upadku Ukrainy kraj opuści dodatkowe 10 milionów osób. Informację podał „Welt am Sonntag”, powołując się na kręgi bezpieczeństwa i poinformowanych parlamentarzystów.

Szef NATO wzywa do produkcji broni. „Prześcignąć Rosję"

Zdaniem szefa NATO europejska gospodarka powinna bardziej skupić się na produkcji broni.

Niemcy: Powikłania u 0,00072 procent szczepionych na COVID-19

U 467 z około 65 milionów osób zaszczepionych przeciwko koronawirusowi w Niemczech zdiagnozowano do tej pory powikłania poszczepienne. 11 827 osób złożyło wnioski o uznanie szkód spowodowanych szczepionką na COVID-19.

Niemiecka prasa o LNG z Kataru: „To trochę żenujące”

Skroplony gaz ziemny z Kataru od roku 2026 będzie dostarczany do RFN. Niemieckie dzienniki wytykają rządowi podwójną moralność.

Niemiecka prasa o decyzji FIFA ws. opaski „One Love”: Podwójne standardy i tchórzostwo

Kapitanowie uczestniczących w mundialu reprezentacji nie założą tęczowej opaski z napisem „One Love”, ze względu na sankcje FIFA. Niemieccy komentatorzy nie zostawiają na tej decyzji suchej nitki.

Rosyjskie służby trenują na wypadek puczu: „Hipnoza, psychowirusy, Matka Boska”

Służby specjalne w Rosji przygotowują się do ochrony Putina przed zamachem stanu. Korzystają z pomocy oficerów politycznych, duchownych oraz hipnotyzerów.

Prasa niemiecka o podróży kanclerza do Chin: „Balansowanie na linie”

Chiny są największym partnerem handlowym Niemiec. Kanclerz Olaf Scholz udaje się do Pekinu z delegacją przedstawicieli przemysłu po trzech latach pandemicznej przerwy. Niemiecka prasa komentuje.

Niemiecki dziennik: Odwołanie Andrija Melnyka mogło być gestem wobec Polski

Kadencja odwołanego ambasadora Ukrainy w Niemczech kończy się formalnie za kilka tygodni. Kijów uzasadnia to rotacją dyplomatyczną, ale pojawiają się głosy, że to gest wobec Polski – pisze „Frankfurter Allgemeine Zeitung”.