Michał Fiszer

Michał Fiszer

Michał Fiszer: W Okęcie trzeba inwestować. Ale z sensem

Wbrew temu, co pojawia się w internecie, na lotnisku Chopina w Warszawie poczyniono niemałe inwestycje: ponad 656 mln zł w latach 2019-2022. Dzięki temu lotnisko przetrwało najtrudniejsze momenty na rynku, teraz trzeba wymyślić dla niego przyszłość.

Michał Fiszer: Jakie szanse ma lotnisko w Radomiu

Dopiero po bliższym przyjrzeniu się można dostrzec, że Radom ma pewien potencjał przewozowy, wbrew bardzo krytycznym opiniom, jakie się pojawiały. Czy mam rację, okaże się w ciągu najbliższych dwóch lat.

Michał Fiszer: Żądania płacowe kontrolerów Służby Ruchu Lotniczego są niemożliwe do spełnienia

Praca kontrolera ruchu lotniczego nie jest łatwa, to fakt. Tak się jednak składa, że nieco tej pracy liznąłem, podczas służby kierując ruchem wojskowych statków powietrznych czyli naddźwiękowych w obszarze kontroli strefy bliższej, jak to się wówczas u nas nazywało. Jako kierownik lotów sprawowałem bezpośrednią kontrolę wieżową nadzorując jednocześnie pracę dwóch kontrolerów radarowych kierujących ruchem.

Michał Fiszer: Dobrze, że caracale odleciały

Mimo opóźnienia modernizacji wojskowej floty śmigłowców, dobrze się stało, że polskie władze zerwały negocjacje z firmą Airbus Helicopters.

Michał Fiszer: Jaki śmigłowiec dla wojska

Brak kontraktu w przetargu na nowy średni śmigłowiec to fiasko trwającego cztery lata programu. Przyczyną niepowodzenia były źle sformułowane założenia przetargowe.

Za co tyle płacimy? Katastrofalny zakup śmigłowców

Wybrany przez Polskę śmigłowiec EC725 Caracal nie tylko jest horrendalnie drogi i, delikatnie mówiąc, nie najnowszy, ale też wypada znacznie gorzej w porównaniu z tańszym i zdecydowanie nowocześniejszym śmigłowcem AgustaWestland AW149. Przy Mi-17, którego docelowo ma zastąpić, też wygląda raczej blado.

Śmigłowce wrzucone do jednego worka

Jaki cel ma ogłaszanie przetargu, który już na starcie eliminuje niemal wszystkich konkurentów – pyta ekspert.