Agnieszka Zielińska

Liczy się odpowiedni klimat

Nasza gospodarka szybko rośnie, ale wciąż jesteśmy mało efektywni. Wykształcona kadra i niskie ceny to za mało, aby skutecznie konkurować na zagranicznych rynkach.

Praca tymczasowa: maleje liczba pracowników - co dalej?

W drugim kwartale br. liczba pracowników tymczasowych zmniejszyła się o 18 proc. Nasuwa się pytanie, co dalej będzie z pracą tymczasową? Kończące się limity 18-miesięcznego zatrudnienia u jednego pracodawcy użytkownika, które upływają z końcem listopada, to tylko jeden i wcale nie najważniejszy powód rosnącej niepewności.

Nowe centrum handlowe otwarte w sercu Warszawy

Kultowy sklep jest już otwarty. Biurowa część inwestycji otworzy się dopiero jesienią.

Małe i średnie przedsiębiorstwa są dziś siłą polskiej gospodarki

Nasz PKB i zamożność rosną dziś bardzo szybko, ale aby utrzymać ten trend, powinniśmy wzmacniać innowacyjność. W tej dziedzinie mamy wiele do nadrobienia.

Nextbike Polska wygrał w Trójmieście

Spółka NB Tricity należąca do Nextbike, największego polskiego operatora bikesharingu, dostarczy rozwiązania i sprzęt dla Trójmiasta i okolicznych gmin w ramach największego w Polsce system roweru publicznego Mevo.

Sphinx Polska zwiększa skalę działania i rozwija segment delivery

Sphinx Polska, spółka zarządzająca sieciami Sphinx, Chłopskie Jadło, Piwiarnia i Fabryka Pizzy planuje zwiększenie liczby restauracji i rozwój usług delivery.

Murapol zbuduje lokale w Szkocji

Polska spółka otrzymała pozwolenie na inwestycję mieszkaniową w Edynburgu. Niebawem ruszy też budowa mieszkań w Niemczech. Zagraniczne projekty firmy na razie mają charakter pilotażowy.

Prochem wybuduje kogenerację dla Bioagry

Prochem wybuduje dla Bioagry pod klucz instalację kogeneracji wraz infrastrukturą towarzyszącą na potrzeby Zakładu Produkcji Etanolu „Goświnowice”, największej wytwórni bioetanolu w Polsce.

Rekordowe wyniki Krynicki Recykling

3 mln zł netto wygenerowała w pierwszym kwartale 2018 spółka Krynicki Recykling. To jednocześnie najlepszy pierwszy kwartał w jej historii.

Neuca poprawiła wyniki w pierwszym kwartale

Neuca zanotowała 32 miliony zł skonsolidowanego zysku netto w I kw. 2018 r. w porównaniu do ponad 30 milionów zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.