Czytelnik Rzeczpospolitej

Listy do „Rzeczpospolitej": „Odebrać ławeczkę białoruskiej noblistce"

Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie zwraca się z prośbą do władz miasta Krakowa o zdjęcie z ławeczki na Plantach tabliczki honorującej Swietłanę Aleksijewicz.

Listy do „Rzeczpospolitej”: Krym – nierosyjski i niezapomniany

W tym tygodniu mijają dwa lata od nielegalnego i bezprawnego „referendum" zorganizowanego przez Rosję na Krymie.

Listy do „Rzeczpospolitej”: List otwarty do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry

W imieniu Fundacji im. Zygmunta Starego, a także wielu krakowian, chciałbym stanowczo zaprotestować przeciwko działaniom Prokuratury Rejonowej w Krakowie, która wszczęła śledztwo w związku z doniesieniem w sprawie spektaklu „Neomonachomachia" wystawionego w październiku ubiegłego roku przez Teatr KTO i prosić Pana Ministra o objęcie osobistym nadzorem przedmiotowego postępowania.

Listy do „Rzeczpospolitej”: "Spór o Kuklińskiego, czyli spór o PRL"

W związku ze zbliżającą się okrągłą, 10. rocznicą śmierci pułkownika Ryszarda Kuklińskiego (11 lutego br.) oraz moją szeroko rozpowszechnioną w mediach prośbą do prezesa Telewizji Polskiej Juliusza Brauna o emisję w okolicach tej daty w programie 1 TVP filmu dokumentalnego z 1998 roku pt. „Wizyta" powraca dyskusja na temat postawy, roli i motywów działania „pierwszego polskiego oficera w NATO".

Do prezesa Zwary: o kompetencjach zawodów prawniczych

O poszerzaniu kompetencji adwokatów o sporządzanie protokołów zgromadzeń spółek prawa handlowego oraz uwierzytelnianiu odpisów i kopii dokumentów - pisze Tomasz Kot, notariusz z Krakowa.

„Rząd ignoruje sześciolatki"

Nie jest prawdą, że ,,MEN jest w posiadaniu danych Instytutu Badań Edukacyjnych o bardzo dużej skali zniechęcenia do nauki wśród dzieci sześcioletnich, które rozpoczęły już pierwszą klasę".

„Wojna z samym sobą”

Rzadko zdarza mi się spotkać z taką liczbą podłości, kłamstw i przeinaczeń, jak te, które znalazły się w tekście pana Tomasza Jastruna, opublikowanym w „Rzeczpospolitej" w numerze 181/2013 pt. „Wojna z samym sobą".