Łukasz Warzecha

Łukasz Warzecha

Zełenski milczał w Polsce o rocznicy rzezi wołyńskiej? Kijowski standard

W ubiegłym roku, w 80. rocznicę zbrodni, Polacy nie doczekali się od ukraińskiego prezydenta ani słowa na ten temat, o konkretach nie mówiąc. Sprawa ekshumacji ofiar zbrodni i urządzenia im godnego pochówku tkwi w martwym punkcie.

Łukasz Warzecha: Przez logikę odwetu Donald Tusk musi za wszelką cenę utrzymać się u władzy

W tym momencie obecna władza gra już nie o stanowiska czy pieniądze, ale całkiem dosłownie o swoją wolność – i świetnie to wiedzą. Gdy jednak porozumienie o podziale wpływów zostaje naruszone, rozkręca się spirala przemocy, która eskaluje

Łukasz Warzecha: Czas wprowadzić maksymalny wiek biernego prawa wyborczego

Jarosław Kaczyński teoretycznie mógłby kolejny raz kandydować do Sejmu w 2027 r., mając 79 lat. Ale przecież granicy nie ma, więc możemy sobie wyobrazić nawet i 95-letniego prezesa PiS śpiącego w ławach poselskich.

Łukasz Warzecha: Prezydent Andrzej Duda gości w Chinach – i bardzo dobrze

Wizyta Andrzeja Dudy w Pekinie jest ważna ze strategicznego powodu: to rodzaj demonstracji względnej, ale jednak jakiejś samodzielności w polskiej polityce zagranicznej, czyli zjawiska bardzo deficytowego.

Łukasz Warzecha: Po co wojsko w roli policji? Ta zmiana jest podejrzana

Nowe rozwiązanie wzbudza podejrzliwość i już widać w sieci, że sprzyja powstawaniu daleko idących hipotez. Trudno się dziwić. Wygląda na to, że ktoś się tutaj porządnie zagalopował, być może ze szlachetnymi intencjami.

Łukasz Warzecha: Po co wojsko na ulicach?

Pojawiają się pomysły skrajnie niebezpieczne dla praw obywateli.

Łukasz Warzecha: afera nakrętkowa – symbol sklerozy Unii Europejskiej

Nakrętki są tylko symbolem sklerozy, która toczy Unię Europejską, a której oczywistym skutkiem jest narastający eurosceptycyzm. W tej dyrektywie odbija się wiele fatalnych cech UE AD 2024.

Łukasz Warzecha: Ubezpieczanie śmiertelnie chorego

Polski nie stać dzisiaj na udzielanie komukolwiek dwustronnych gwarancji bezpieczeństwa. Nawet Ukrainie.

Łukasz Warzecha: Kto tu jest populistą?

Polska na czele krajów z największym poparciem dla populistycznych partii! – grzmi Fundacja Wolności Gospodarczej. Szukania populistów należałoby zacząć od Parlamentu Europejskiego.

Łukasz Warzecha: Trudno poznać bandytę, gdy dokoła szeryfi

Był czas, gdy partie głównego nurtu unikały oskarżeń o rusofobię.