Wiesław Rozmysłowicz

Wiesław Rozmysłowicz: Czy pandemia może zmienić teatr?

Nieobliczalne skutki pandemii dotykają także kreatorów kultury. Zamknięte teatry to nie tylko świadomość braku perspektyw rozwoju, ale beznadziejność przesycona obawą o byt. Dlatego pragnę zachęcić do innego spojrzenia na sytuację, w której się ludzie teatru obecnie znaleźli.

Zmiany VAT w UE powinny być symbolem wspólnego rynku

Opublikowany na łamach Rzeczpospolitej, w dniu 25.01.2018 r. artykuł Nieszczelne wrota VAT wywołał w środowisku znawców przedmiotu dyskusję, której nie sposób zaprzestać, bez omówienia dodatkowych argumentów.

Rozmysłowicz: transgraniczne nieszczelne wrota VAT

Proponowany przez Komisję Europejską zwrot podatku naliczonego do kraju nabywcy jest sprzeczny z celem, jakim jest uszczelnienie systemu – pisze radca prawny.

Nieszczelne wrota VAT - komentuje Wiesław Rozmysłowicz

System podatku od wartości dodanej w obecnym kształcie wielokrotnie uszczelniano dodatkowymi regulacjami, ale nadal nie zapobiega to stratom fiskalnym – pisze Wiesław Rozmysłowicz.

Rozmysłowicz: czas na nowy, globalny porządek walutowy

Czas tworzyć bezpieczny światowy system walutowy: opartą na MFW i Banku Światowym międzynarodową unię multiwalutową - psize Wiesław Rozmysłowicz

Frank szwajcarski drożeje? Tylko spokojnie

Zmiana polityki ochrony franka powinna być przez rynek walutowy odebrana spokojnie. Restrykcją za spadek kursu franka poniżej 1,20 za euro miały być ujemne stopy procentowe – pisze szef firmy audytorsko-konsultingowej Wessly.

Rozmysłowicz: wykradziona ciąża

Z kodeksu pracy należy raz na zawsze wyeliminować przepisy, które były właściwe dla gospodarki socjalistycznej – uważa prawnik Wiesław Rozmysłowicz.