Joanna Ćwiek-Świdecka

Coraz więcej chorych z zaawansowanym WZW

Od 1 lipca lekarze rodzinni mogą kierować pacjentów na badanie obecności przeciwciał wirusa HCV (anty-HCV). Zdaniem ekspertów to szansa na wyeliminowanie wirusa ze społeczeństwa.

NIK: Program „Za życiem” realizowany w niewielkim zakresie

Rząd obiecywał, że rodzice oczekujący na dziecko z wadami letalnymi lub mocno niepełnosprawne otrzymają od państwa pełne wsparcie. Okazuje się jednak, że z pomocy skorzystały tylko nieliczne osoby.

Rafał Flis: Umiejętności współpracy są kluczowe

Bardzo negatywnie oceniam współczesną szkołę. Uważam, że przygotowuje ona nie do życia i pracy zawodowej, lecz jedynie do zaliczania testów - mówi Rafał Flis.

Anna Sosna: Stawiam na rozwój przez na projekty

Sprawa prac domowych ostatnio spędza nam, nauczycielom, sen z powiek. Zastanawiamy się, czy zadawać je, czy nie. Moi koledzy wymyślili akcję „Zadaję z sensem", która propaguje zdroworozsądkowe podejście do prac domowych - mówi Anna Sosna, nauczyciel Roku 2011.

Marcin Zaród: W życiu liczy się nie tylko praca

Jestem jedną z pięciu osób prowadzących akcję „Zadaję z sensem", która ma propagować rozsądne podejście do prac domowych. Ja sam najczęściej staram się ich nie zadawać. Uczę języka angielskiego, więc uczniowie i tak muszą w domu powtarzać słówka, które mają na lekcji - mówi Marcin Zaród, nauczyciel roku 2013.