Rafał Flis: Umiejętności współpracy są kluczowe

Bardzo negatywnie oceniam współczesną szkołę. Uważam, że przygotowuje ona nie do życia i pracy zawodowej, lecz jedynie do zaliczania testów - mówi Rafał Flis.

Publikacja: 07.12.2018 18:00

Rafał Flis: Umiejętności współpracy są kluczowe

Foto: AdobeStock

A praca domowa jest najgorszym elementem tej szkolnej układanki. Pół biedy, że młodzi ludzie przyswajają wiedzę encyklopedyczną. Skandalem jest to, że robią to w swoim czasie wolnym. Jestem przekonany, że nikt z dorosłych nie wytrzymałby we współczesnej szkole nawet miesiąca. Wszyscy wpadlibyśmy w depresję, dlatego też nie ma się co dziwić, że tak wielu młodych ludzi jej doświadcza.

Prognozy i raporty pokazują, że w przyszłości wszystkie czynności powtarzalne, niezależnie od tego, czy mówimy o pracy prawnika czy kierowcy tira, będą wykonywane przez roboty. Ale miną dekady, zanim roboty nauczą się pracy w zespole czy motywowania ludzi. Dlatego uważam, że dziś szkoła powinna się koncentrować właśnie na rozwoju kompetencji społecznych.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Plus Minus
Chińskie marzenie
Plus Minus
Jarosław Flis: Byłoby dobrze, żeby błędy wyborcze nie napędzały paranoi
Plus Minus
„Aniela” na Netlfiksie. Libki kontra dziewczyny z Pragi
Plus Minus
„Jak wytresować smoka” to wierna kopia animacji sprzed 15 lat
Materiał Promocyjny
Firmy, które zmieniły polską branżę budowlaną. 35 lat VELUX Polska
gra
„Byczy Baron” to nowa, bycza wersja bardzo dobrej gry – „6. bierze!”