Damian Nartowski

Damian Nartowski: Bank nie daje fiskusowi? Waloryzacja nie dla niego

Żądając od frankowiczów podniesienia wartości nienależnie wypłaconych świadczeń z tytułu kredytu hipotecznego, bankowcy zastawili na siebie pułapkę.

Przechowywanie plików w chmurze – jak radca ma zrobić to bezpiecznie

Zamiast pytać, czy prawnik ma korzystać z nowych rozwiązań, lepiej wiedzieć, jak ma przy tym chronić tajemnice zawodowe i dbać o dane osobowe.

Stosowanie 50% kosztów do przychodów programistów ciągle budzi wątpliwości

Część przedsiębiorców korzysta z możliwości stosowania 50% kosztów uzyskania przychodów w przypadku zatrudniania programistów. Takie podwyższone koszty mogą być stosowane do przychodów uzyskiwanych przez programistów z tytułu korzystania albo rozporządzenia przez nich prawami autorskimi. Dlaczego ich stosowanie jest potencjalnie atrakcyjne? Oczywiście przekładają się na wyższą wartość wynagrodzenia netto dla pracownika, co z oczywistych względów może być bardzo korzystne dla obu stron.

PIT: 50-proc. koszty dla programistów ciągle budzą wątpliwości

Fiskus przez lata wypracował wiele warunków, które powinny być spełnione przez podmioty stosujące autorskie koszty. Część z nich w żaden sposób nie wynika jednak z treści przepisów ustawy o PIT.

Radcy prawni już się nie boją mediów społecznościowych

Nowe technologie wkrótce mogą postawić prawników przed dylematami trudniejszymi niż korzystanie z płatnej promocji publikowanych przez nich treści.

Prawnicy: nadchodzi największa rewolucja w KPC od 2012 roku

W Ministerstwie Sprawiedliwości trwają już od jakiegoś czasu prace nad nowelizacją kodeksu postępowania cywilnego. Jeżeli zakres zmian zostanie utrzymany, będziemy mieli do czynienia z największą rewolucją w kodeksie od 2012 r.