Julia Schwartz

Pozwólmy dzieciom odpocząć w ferie

Ferie w pełni, ale ceny rodzinnych wyjazdów i zorganizowanego wypoczynku szybują. Nawet za oferowane przez samorządy zajęcia w ramach „zimy w mieście” trzeba często zapłacić, tak jak w Warszawie, kilkadziesiąt złotych dziennie. Wciąż jednak można znaleźć oferty bezpłatne lub dotowane.

Onkodebata: Immunoterapia zwiększa szanse kobiet z rakiem piersi

Rak nie przestraszył się Covid-19, ale liczba chorych, które zgłosiły się była nieco mniejsza. Skutki epidemii obserwujemy do dziś – chore są w bardziej zaawansowanym stadium choroby – mówi dr n. med. Katarzyna Pogoda, z Kliniki Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej. W Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie, Państwowy Instytut Badawczy.

Małgorzata Maksymowicz: Bez diagnozy nie ma leczenia

Szanse na nowoczesne terapie są uzależnione od miejsca zamieszkania – mówi Małgorzata Maksymowicz, administratorka grupy „Rak płuca” na Facebooku.

Ewelina Puszkin: Piersi trzeba regularnie badać

Nikt z nas nie jest gotowy na to, by usłyszeć, że ma raka – mówi Ewelina Puszkin z Fundacji OmeaLife.

Lider nie narzeka

W siódmej edycji zestawienia na czołowych miejscach znalazły się szpitale, dające sobie radę z deficytem kadry medycznej i niedoszacowaniem świadczeń.

Choroby, które mają płeć: rozpoznanie reumatoidalnego zapalenia stawów i łuszczycy

Zarówno reumatoidalne, jak i łuszczycowe zapalenie stawów, tak jak i sama łuszczyca, to choroby stawiające ogromne wyzwania przed chorymi. Szczególnie dotyczy to kobiet. Mówi o tym m.in. Karolina Woźniacki - mistrzyni tenisa, która cierpiąc na reumatoidalne zapalenie stawów od kilku lat wspiera inne kobiety w radzeniu sobie z podobnymi wyzwaniami.

Nadzieja w gospodarce cyrkularnej

Rośnie rola wielkich centrów handlowych, które chcą propagować zachowania społecznie odpowiedzialne.

Szczepienia ratują ludzkość przed wirusem

Dzięki szczepieniom przeciwko Covid-19 tylko w pierwszym roku uratowano 20 mln istnień ludzkich.

Dr Izabela Łasińska: Leczenie onkologiczne szyte na miarę

Lekarz i pacjent powinni mieć dostęp do nowoczesnych form terapii – uważa dr n. med.Izabela Łasińska.

Onkodebata. Dać szanse pacjentom

Immunoterapia w pierwszej linii zwiększa szanse przeżycia nawrotowego lub przerzutowego raka H&N, w perspektywie pięciu lat – prawie czterokrotnie.