fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Zbrodnia w Filharmonii Dolnośląskiej. Nie żyje ochroniarz i harfistka

Fotorzepa, Roman Bosiacki Roman Bosiacki
Zatrzymano mężczyznę, który ma związek z podwójnym zabójstwem w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Zginęła tam 27-letnia harfistka oraz 60-letni ochroniarz
Jak poinformował nas Paweł Petrykowski, rzecznik dolnośląskiej policji do zatrzymania doszło na terenie województwa śląskiego. - Mogę potwierdzić, że nasi policjanci w godzinach wieczornych zatrzymali tam mężczyznę, którego podejrzewamy o związek z tym zabójstwem - mówi Petrykowski rp.pl. Zatrzymany to 29-latek pochodzący z Jeleniej Góry.
Jutro ma zostać przesłuchany.
Ciała obu ofiar znaleziono po godzinie 7 rano. – Jeden z pracowników nie mógł się dostać do budynku i wezwał na pomoc strażaków – opowiada rp.pl Violetta Niziołek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.
Strażacy wybili szybę i weszli do środka. Tam ujawniono zwłoki 27-letniej harfistki oraz 60-letniego ochroniarza. – Kobieta wieczorem brała udział w próbie generalnej koncertu, który ma się odbyć dzisiaj. Więc jak łatwo wywnioskować do zbrodni musiało dojść w nocy – mówi prok. Niziołek.
Na razie śledczy nie chcą zdradzić w jaki sposób zamordowano obie osoby. – Czekamy na biegłych. Powinni na miejscu pojawić się w każdej chwili -  mówi prok. Niziołek. Początkowo prokuratura chciała, by sekcje zwłok wykonane zostały jeszcze dzisiaj. Po południu poinformowano, że dojdzie do nich dopiero w poniedziałek.
Już wiadomo, że harfistka nie była pracownicą Filharmonii Dolnośląskiej. Do Jeleniej Góry przyjechała z Warszawy. Po południu okazało się, że zamordowana to Victoria Anna Jankowska, studentka II roku studiów magisterskich Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Na stronie uczelni pojawił się po południu nekrolog z informacją o tragicznej śmierci studentki.
Kobieta została zamordowana w pokoju gościnnym, natomiast mężczyzna w pobliżu portierni, w której pracował. W budynku Filharmonii są kamery monitoringu. Zostały zabezpieczone. Już przegląda je policja.
Prokurator Niziołek mówi, że na razie motyw zbrodni nie jest jeszcze znany. – Bierzemy pod uwagę wszystkie możliwe wersje – mówi prokurator.
Z informacji jakie dotarły do mediów po południu wynika, że policja już wie kto stoi za tą zbrodnią. Trwają poszukiwania mężczyzny, którego nagrały kamery monitoringu.Z nieoficjalnych informacji wynika, że może to być były pracownik Filharmonii, który często odwiedzał byłych kolegów. Polska Agencja Prasowa podała że motywem zabójstwa mogła być zemsta na pracowniku ochrony, a młoda harfistka prawdopodobnie była przypadkową ofiarą.
Dziś w Filharmonii Dolnośląskiej miał się odbyć koncert „Muzyczne Pary" w programie utwory Gioacchino Rossiniego, Aarona Coplanda Richarda Wagnera i Piotra Czajkowskiego. Po godz. 13 na stronie internetowej Filharmonii ukazała się informacja, że zarówno dzisiejszy koncert jak również niedzielny poranek zostały odwołane. - Za utrudnienia przepraszamy - napisała Filharmonia w swoim oświadczeniu.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA