fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

PO: Macierewicz przed Trybunał Stanu

– Antoni Macierewicz doprowadził do olbrzymich problemów polskiego wywiadu. Rozważamy, czy nie postawić go przed Trybunałem Stanu – mówi „Rz” przewodniczący Klubu PO Zbigniew Chlebowski.
W Klubie Platformy pracuje specjalny zespół prawników, który ma przygotować ewentualny wniosek w tej sprawie. – Wszystko będzie jasne w ciągu kilkunastu dni – zapowiada Chlebowski.
PO może liczyć na poparcie LiD. – Chcielibyśmy postawić Macierewicza przed Trybunałem, bo na to sobie zasłużył, ale poczekajmy na wniosek PO – mówi Jerzy Szmajdziński.
– W każdej chwili mogę stanąć przed Trybunałem Stanu, żeby pokazać, jak traktowali służby specjalne ludzie powiązani z PO i SLD. Służby te były przedłużeniem radzieckiego GRU i nikt nie robił nic, żeby to zmienić.
Wszystko wskazuje jednak na to, że Antoniego Macierewicza nie da się postawić przed Trybunałem Stanu. Funkcje likwidatora WSI i szefa kontrwywiadu wojskowego, które pełnił, nie uprawniają do skierowania wniosku do Trybunału. Mówił o tym poseł PO Paweł Graś w TVN 24: – Macierewicz nie był bowiem konstytucyjnym ministrem.
Macierewicz złożył wczoraj zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa w sprawie informacji z tajnego raportu płk. Grzegorza Reszki, które opublikował „Dziennik”. Jego zdaniem sprawę pogarsza fakt, że właścicielem gazety jest niemiecki koncern Axel Springer. – To działanie na rzecz obcego państwa – uważa poseł PiS.
Macierewicz dodał, że kłamstwem są także informacje mediów o długości szkoleń pracowników wywiadu. Według niego trwały one co najmniej pół roku, a nie 17 dni, jak pisały gazety.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA