fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Abp. Sławoj Leszek Głódź: Przed duchownymi nikt nie musi klękać

W Sieci Opinii
Komisja Wspólna Rządu i Konferencji Episkopatu Polski omawiała zmiany w prawie dotyczące stosunków państwo-Kościół
Po spotkaniu minister spraw wewnętrznych Jerzy Miller powiedział
Rozmawialiśmy o edukacji, zakończeniu pracy Komisji Majątkowej, polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. Podsumowaliśmy prace Komisji Majątkowej i przyjęliśmy sprawozdanie z jej pracy.
Współprzewodniczący ze strony kościelnej, metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź powiedział, że ustawa o stosunku państwa do Kościoła wymaga dostosowania do - później uchwalonych - konstytucji i konkordatu. Zmiany mają dotyczyć m.in. zapisów dotyczących oświaty, w tym Karty nauczyciela.
Abp. Głódź wyraził niepokój "związany z wypowiedziami dotyczącymi przygotowania ustawy o związkach jednopłciowych, partnerskich, a także o adopcji, co jest z punktu widzenia Kościoła katolickiego nie do przyjęcia". Nawiązał też do sobotniej wypowiedzi premiera Donalda Tuska o tym, że "rząd nie będzie klęczał przed księdzem". "
Wyraziłem niepokój swój i dwudziestu sześciu tysięcy duchownych, przed którymi nikt nie musi klękać, bo nie jesteśmy najświętszym sakramentem, nie możemy być używani jako straszak, nie wiadomo do czego - powiedział. - Czujemy się obywatelami, trzeba zmierzać ku konsolidacji, mamy dość katastrof i biedy, dlaczego mamy się wzajemnie biczować? 
 

Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA