fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Ruch Palikota stawia na weksle jak Samoobrona?

W Sieci Opinii
Czy partia Janusza Palikota chce zapewnić sobie lojalność działaczy? Jak donosi „Gazeta Wyborcza” - lokalne struktury wzywane są do zbierania weksli. Zostanie pod nie zaciągnięty kredyt, który partia spłaci z subwencji
W każdym z 41 okręgów wyborczych podpisywane będą weksle na 100 tysięcy złotych. Według „GW” szef klubu w danym okręgu wystawia weksel na 20 tysięcy złotych, a na pozostałe 80 tysięcy musi znaleźć poręczycieli.
Andrzej Rozenek, rzecznik Ruchu Palikota zaznacza, że nie chodzi o długi z kampanii wyborczej:
Poręczenia są dobrowolne. Jak mielibyśmy zmuszać do ich podpisania? Chodzi o to, żeby jakoś przeżyć do wiosny, kiedy dostaniemy subwencję. Nie chodzi o długi z kampanii wyborczej, bo to są niewielkie kwoty, chodzi o funkcjonowanie partii, o zamawianie ekspertyz.
W „GW” czytamy o Danucie Wójcik, pełnomocniku finansowym partii:
Wójcik przyznaje, że partia chce starać się o co najmniej 3 mln zł kredytu, który - jak zapewnia - zostanie przeznaczony na bieżącą działalność Ruchu, jak zakładanie biur terenowych i ich obsługa administracyjna. A dlaczego kredyt? Wójcik: - Składki członkowskie to 5 zł od osoby, a partia jest na razie w powijakach. Nie da się za to zbudować struktur.
Robert Biedroń już zgodził się żyrować kredyt do 20 tysięcy złotych:
Uważam, że to mój moralny obowiązek, bo dzięki Ruchowi dostałem mandat. Musimy mieć pieniądze na życie, na lokale partyjne, na zamawianie ekspertyz do projektów ustaw. Obywatele biorą kredyty, partie też mogą. Poręcznie kredytu na taką kwotę to nie jest problem dla posła.
Działacze partii zaprzeczają, że podpisanie weksli ma być formą zabezpieczenia przed odejściem z Ruchu Palikota. Czy ugrupowanie Janusza Palikota wchodzi w buty Samoobrony?
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA