fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Credit Suisse zwolni dodatkowe 1,5 tys. pracowników

Bloomberg
Przy okazji ogłoszenia kwartalnych wyników szwajcarski bank inwestycyjny Credit Suisse ogłosił zapowiedź zwolnienia dodatkowo 1,5 tys. pracowników. W lipcu br. bank zapowiedział zwolnienie ok. 2 tys. osób personelu - informuje portal "Financial Times"
Redukcje są elementem przestawienia się banku na nową strategię zakładającą większe zaangażowanie w prywatną bankowość i obecności na rynkach wschodzących kosztem bankowości inwestycyjnej.
Według "FT" "ruchy te odzwierciedlają wyzwania, przed którymi stanęły banki w reakcji na trudniejszą kondycję rynków i systemu regulacji".
Dzięki nowej rundzie zwolnień CS spodziewa się, że przewidywane w 2012 r. oszczędności szacowane na 200 mln franków powiększą się do 1,2 mld franków.
Mimo z pozoru lepszych wyników za III kw. 2011 r. (Sprzedaż na poziomie 6,82 mld franków, co stanowi wzrost o 8 proc. rdr i zysku netto w wys. 683 mln franków wyższego o 12 proc. niż w analogicznym kwartale ub. r.) podstawowa miara rentowności banku (nie uwzględniająca zysków z operacji księgowych) pogorszyła się - zauważa "FT".
Dział bankowości inwestycyjnej miał w III kw. stratę (190 mln franków przed opodatkowaniem w porównaniu z 395 mln zysku brutto w III kw. ub. r.), a jednorazowe czynniki spowodowały spadek przychodów działu bankowości prywatnej do 395 mln franków brutto wobec 836 mln franków w analogicznym kwartale 2010 r.
Wynikom zaszkodziło także to, że bank musiał utworzyć rezerwy w wys. 295 mln franków na pokrycie potencjalnych roszczeń władz USA, które prowadziły dochodzenie przeciwko CS i innym szwajcarskim bankom z podejrzenia o ułatwianie Amerykanom niewywiązywania się z zobowiązań podatkowych. W lutym konkurent CS - bank UBS zapłacił z tego powodu karę w wys. 780 mln USD.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA