fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Energianews

Wielkie złoża ropy na Morzu Północnym? - przegląd prasy

Najciekawsze newsy z branży energetycznej wybrała Katarzyna Krępacka
:: "Parkiet": PGE - KWB Adamów, KWB Konin - Kim są chętni na inwestycje w węgiel? W Ministerstwie Skarbu analizowane są trzy oferty dotyczące zakupu po 85 proc. akcji kopalń węgla brunatnego Adamów i Konin wycenianych na ponad 1 mld zł. Zainteresowanie przejęciem wyraził Zespół Elektrowni Pątnów – Adamów – Konin, londyński Carlson Private Equity oraz warszawska spółka Społem Plus.
:: "Gazeta Wyborcza": Na Morzu Północnym są jeszcze wielkie złoża ropy? We wtorek norweskie przedsiębiorstwo naftowe Statoil uznało, że roponośne pole Aldous Major South jest znaczącym złożem. Prawdopodobnie kryje ono 1,2 do 2,6 mld baryłek ropy naftowej i jest trzecim co do wielkości zasobem tego surowca odkrytym u wybrzeży Norwegii.
:: "Gazeta Wyborcza": Rurociąg jamalski prześle więcej gazu. Za rok gazociągiem jamalskim z Rosji będzie mogło popłynąć do Niemiec i Polski o 1,2 mld m3 surowca więcej. Wczoraj Gaz-System oświadczył, że do 4 listopada firmy mają czas na zgłoszenie zainteresowania podpisaniem kontraktów do 2015 r. Spółka od roku nadzoruje jamalskim gazociągiem, należącym do firmy EuRoPol Gaz.
:: "Gazeta Wyborcza": Orlen liczy 5,32 zł za litr benzyny. Zawiodły prognozy. We wtorek Orlen podniósł ceny detaliczne benzyny 95 do 5,32 zł z 5,09, i oleju napędowego do 5,28 zł z 5,15. Poprzednia podwyżka cen miała miejsce w poprzedni wtorek. Koncern podniósł także ceny hurtowe paliw. Marża doliczana przez Orlen w punktach sprzedaży do ceny litra benzyny wynosi teraz 12 gr. Spółka tłumaczy podwyżki wzrostem notowań ropy naftowej oraz gotowych produktów paliwowych.
Źródło: energianews.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA