fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja i wychowanie

Ważność legitymacji studenckiej

Uczelnie wyższe nie mogą przechowywać oryginałów lub odpisów świadectw dojrzałości
Absolwent studiów I stopnia będzie mógł korzystać z uprawnień studenckich do 31 października roku, w którym ukończył studia. Tak wynika z rozporządzenia ministra nauki i szkolnictwa wyższego w sprawie dokumentacji przebiegu studiów, które w sobotę weszło w życie.
Student, który obroni pracę licencjacką w czerwcu, będzie mógł zatem korzystać z przywilejów wynikających z bycia studentem aż do końca października. Obecnie uczelnie uzależniają wydanie dyplomu ukończenia studiów od oddania legitymacji studenckiej. Dlatego w okresie wakacji absolwent traci prawo np. do zniżek na przejazdy komunikacją. Absolwenci studiów II stopnia nadal będą musieli oddawać legitymacje po obronie pracy magisterskiej.
MNiSW nie wprowadza zmian w wysokości opłat m.in. za legitymację studencką. Tak jak dotychczas za wydanie elektronicznej legitymacji uczelnie mogą pobrać maksymalnie 17 zł, za indeks – 4 zł, a za dyplom – 60 zł.
Ponadto uczelnie nie muszą w teczce akt osobowych studenta trzymać oryginałów lub odpisów świadectw dojrzałości. Po zakończeniu rekrutacji mogą oddać oryginalny dokument studentowi. Poza tym będą mogły archiwizować prace dyplomowe w formie elektronicznej.
Więcej w serwisie:
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA